Spalarnia śmieci w Bielsku-Białej. Za kilka dni mieszkańcy zadecydują w referendum.

spalarnia śmieci bielsko biała

Za kilka dni, 16 kwietnia br. odbędzie się pierwsze w historii odrodzonego samorządu w Bielsku-Białej referendum. Bielszczanie zdecydują nie tylko w temacie spalarni śmieci, zwanej Instalacją Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych ale również w dwóch innych ważnych kwestiach dla miasta.

Inicjatywa Obywatelska STOP Spalarni Śmieci w Bielsku-Białej już jakiś czas temu rozpoczęła kampanię skierowaną do wszystkich mieszkańców miasta. Kampania ma calu uświadomienie ludziom, jakie zagrożenia niesie za sobą budowa spalarni śmieci. Zgodnie twierdzą, że odpady zwożone będą z całej Polski, a w perspektywie nawet z zagranicy. Jasne jest, że w wyniku spalania, śmieci magicznie nie znikną, pozostaną po nich toksyczne żużle i popioły. Wpłynie to negatywnie na nasze zdrowe jak również na środowisko i klimat. Mówią o tym niezależne badania naukowe, unijne dyrektywy i rozporządzenia.

Poniżej przedstawiamy specjalny spot reklamowy, który może wiele uświadomić mieszkańcom miasta.

Referendum w Bielsku-Białej

Rada Miejska zdecydowała, że mieszkańcy będą w referendum odpowiadać na trzy pytania:
1)  Czy jesteś za budową instalacji termicznego przekształcania odpadów (spalarni odpadów) w Bielsku-Białej przy ul. ks. Józefa Londzina 17c (teren byłej ciepłowni)?
2) Czy jesteś za dofinansowywaniem z budżetu gminy Bielsko-Biała zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego in vitro?
3) Czy jesteś za ograniczeniem ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Zamkowej na odcinku pomiędzy ul. Wałową a ul. gen. Władysława Sikorskiego, poprzez wprowadzenie na nich zakazu ruchu z dopuszczeniem autobusów, zaopatrzenia we wskazanych godzinach, TAXI, służb miejskich, mieszkańców bez alternatywnego dojazdu do zamykanego ciągu ulic, rowerów?

Aby referendum było wiążące, musi w nim wziąć udział co najmniej 30 proc. bielszczan uprawnionych do głosowania.

Więcej szczegółów dostępnych tutaj na stronie.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt