SnowFest Games 2024-pierwsze na świecie zawody na railach na świeżym powietrzu

foto. materiały prasowe

W miniony weekend odbył się największy w Polsce festiwal muzyki i sportów zimowych–SnowFest. To już 11. edycja tego wydarzenia, którego nieodłącznym elementem są także zawody sportowe SnowFest Games Accelerated by Taycan.

Snow Fest w Szczyrku wpisany w kalendarz FIS

Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy impreza została wpisana w międzynarodowy kalendarz FIS. Początkowo miały to być zawody Big Air, jednak anomalia pogodowa – czyli temperatury w środku zimy dochodzące do 18 stopni spowodowały, że śnieg stopniał prawie całkowicie, zarówno na stokach jak i skoczni Skalite w Szczyrku, na której odbywa się wydarzenie. Uniemożliwiło to wybudowanie tak dużej konstrukcji śnieżnej jaką jest skocznia Big Air, dlatego organizatorzy zdecydowali się zbudować, wykorzystując stalowe rusztowania, śnieg z wysokich partii górskich oraz armatki w technologii All Weather Snow pokaźny tor do zawodów na railach. 

Za budowę toru odpowiadała ekipa niezwodna ekipa Vodasodova, doświadczona przy takich realizacjach jak Puchary Świata i Winter X Games. Mimo zmiany konkurencji frekwencja zarówno zawodników jak i publiczności dopisała. Narciarze i snowboardziści chwalili tor i formułę, a dla licznej publiczności było to spektakularne i nie zapomniane show. Zawody zostały wpisane w kalendarz FIS jako Rail Event. To czwarte na świecie zawody w tej konkurencji oraz pierwsze na świeżym powietrzu, które były uznane przez FIS. Wcześniej FIS Rail Event odbywały się na halach śnieżnych w Dubaju, Landgraaf i Druskiennikach.

Źródło: materiały prasowe

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry