Śnieżyce i silny wiatr – weekendowe załamanie pogody!

Nadchodzący weekend zapowiada się wyjątkowo nieprzyjemnie dla mieszkańców naszego regionu. Prognozy meteorologiczne wskazują na wpływ niżu Katrin, który przyniesie ze sobą nie tylko silny wiatr, ale również obfite opady deszczu i śniegu.

Trudne warunki atmosferyczne w naszym regionie

W sobotę należy się spodziewać najtrudniejszych warunków atmosferycznych. Silny wiatr, śnieżyce oraz obfite opady deszczu i śniegu sprawią, że sytuacja na drogach stanie się wyjątkowo trudna. Noc z piątku na sobotę oraz sobota będą szczególnie niebezpieczne, a lokalne przymrozki dodatkowo utrudnią warunki na drogach. 

W niedzielę sytuacja pogodowa powinna się nieco poprawić. Opady sniegu stopniowo ustąpią, jednak wieczorem można spodziewać się blisko dwucyfrowych przymrozków. Lokalnie temperatura może spaść nawet do -10 stopni.

Warunki wpłyną na ruch drogowy

Niestabilne warunki atmosferyczne znacząco wpłyną na ruch drogowy. Miejscami mogą wystąpić utrudnienia związane z opadami śniegu i deszczu, a lokalne przymrozki dodatkowo zwiększą ryzyko na drogach.

Dlatego ważne jest zachowanie ostrożności na drogach i przypominamy, że każdy wypadek można uniknąć, stosując się do przepisów i dbając o własne i cudze bezpieczeństwo.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt