Śmiertelne potrącenie nastolatka na pasach przez samochód osobowy w Świnnej.

potrącenie w Świnnej
foto. OSP Świnna

Dzisiaj w nocy doszło do tragicznego zdarzenia w Świnnej. Młody mężczyzna został potrącony na pasach przez samochód osobowy. Niestety, w wyniku zdarzenia stracił życie.

Śmiertelne potrącenie w Świnnej

Do tragicznego zdarzeni doszło w nocy tj. 1 sierpnia ok. godz. 19:50 w okolicach sklepu na ul. Żywieckiej w Świnnej. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, o potrąceniu młodej osoby przez samochód osobowy, zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja udały się na miejsce zdarzenia. 

Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki mercedes, 32-letni obywatel Słowacji omijał autobus MZK, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych żeby przepuścić przechodnia. W wyniku tego zdarzenia kierujący potrącił 19-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Pomimo szybkiej reakcji i wysiłków ratowników, niestety nie udało się uratować życia potrąconej osoby. Lekarz, który przybył na miejsce, około godziny 21:30 stwierdził zgon.

Na miejscu trwały czynności prowadzone przez policję pod nadzorem prokuratora. Wstępnie badani wykazały, że kierujący był trzeźwy. Pobrano również krew do badań. Dalsze postępowanie będzie prowadziła Komenda Policji w Żywcu. Priorytetem jest ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku oraz odpowiedzialności sprawcy.

Bezpieczeństwo na drogach

Wypadki drogowe, zwłaszcza te na pasach dla pieszych, są jednymi z najczęstszych przyczyn obrażeń ciała i zgonów na drogach. Dlatego tak ważne jest podkreślanie konieczności zachowania ostrożności oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Kierowcy powinni zawsze zachować szczególną ostrożność na przejściach dla pieszych. Obowiązek ten wynika z przepisów ruchu drogowego i ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Piesi z kolei powinni pamiętać o właściwym korzystaniu z przejść i unikaniu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry