Śmierć kobiety. Ratownicy GOPR podsumowują pracowity weekend.

W weekend ratownicy GOPR udzielili pomocy w 7 zdarzeniach. Do najtragiczniejszego doszło w sobotę – śmierć kobiety w wyniku hipotermii. Pisaliśmy o tym tutaj.

W sobotę o godz. 9:40 ratownicy dostali zgłoszenie o osobie nieprzytomnej leżącej w śniegu w okolicy szczytu Potrójna w Beskidzie Małym. Na miejsce niezwłocznie zostali zadysponowani ratownicy pełniący dyżur w SR Leskowiec. Podczas utrudnionego (z uwagi na słaby zasięg GSM) kontaktu ze zgłaszającym udało się ustalić, że pomocy wymaga również druga osoba. Po dojeździe pod Potrójną ratownicy GOPR nie prowadzili działań ratowniczych z uwagi na fakt, iż na miejsce wcześniej dotarły zadysponowane jednostki Straży Pożarnej wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego i to one zajęły się prowadzeniem całej akcji. Niestety jednej osoby nie udało się uratować.

Tego dnia, ratownicy udzielali pomocy również w urazach związanych m.in. z poślizgnięciami i upadkami na lodzie lub śniegu. Wypadkowi uległa rowerzystka na łączniku Kopa – Małe Skrzyczne.

W nocy z soboty na niedzielę ratownicy prowadzili poszukiwania. Mężczyzna oddalił się ze schroniska na Klimczoku z informacją, że idzie do domu. Niestety nie dotarł tam w zakładanym czasie. Zaniepokojona rodzina powiadomiła ratowników GOPR o zaginięciu. Niedługo po wysłaniu pierwszych patroli, mężczyzna został zlokalizowany przez rodzinę u swoich znajomych.

W niedzielę dyżurni z CSR zostali wezwani w rejon Pawlackiego Wierchu do osoby po ataku padaczki na niebieskim szlaku. Po udzieleniu pomocy, ewakuowano ratowanego do miejsca przekazania załodze karetki pogotowia w Przyłękowie.
W Beskidach zimowo! Na szlakach często śnieg, temperatura zdecydowanie niższa niż w dolinach. W tym okresie dotarcie ratowników na miejsce zdarzenia może trwać dłużej z uwagi na różne warunki w poszczególnych partiach gór i konieczność używania różnych środków transportu. Pamiętajcie o tym, planując górskie wycieczki. – apelują ratownicy GOPR

żródło: GOPR Beskidy

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt