Sezon na amatorów wodnych kąpieli czas start – “rekordzista” miał prawie 2 promile

foto: KPP Żywiec

Gdy tylko robi się trochę cieplej, amatorów wodnych kąpieli nie brakuje. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policyjni motorowodniacy. Jednak o bezpieczeństwie swoim i bliskich powinien pamiętać każdy z nas, bowiem nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą może kosztować zdrowie, a nawet życie. Niestety tych nieodpowiedzialnych zachowań wciąż nie brakuje.

Policja ukarała mandatami za nieodpowiedzialne zachowania nad wodą

Rowerek wodny to popularny środek rekreacji na jeziorach, rzekach i akwenach wodnych – oferuje przyjemność z aktywności fizycznej znajdując się równocześnie blisko natury. Jednakże, jak w przypadku każdej aktywności wodnej, bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Jednym z najpoważniejszych zagrożeń, które często jest bagatelizowane jest spożywanie alkoholu podczas korzystania z rowerków wodnych jak i poruszanie się sprzętami wodnymi w stanie nietrzeźwości.

W minioną sobotę policjanci pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim aż ośmiokrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli, którzy korzystali z rowerów wodnych po tym, jak wcześniej pili alkohol. Wszyscy za złamanie prawa zostali ukarani mandatami karnymi. Niechlubnym rekordzistą był 30-letni mężczyzna który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

źródło: Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt