Seria mandatów za pływanie rowerkiem pod wpływem alkoholu

Gdy tylko robi się trochę cieplej, amatorów wodnych kąpieli nie brakuje. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policyjny motorowodniacy. Jednak o bezpieczeństwie swoim i bliskich powinien pamiętać każdy z nas, bowiem nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą może kosztować zdrowie, a nawet życie. Niestety tych nieodpowiedzialnych zachowań wciąż nie brakuje…

Wczoraj policjanci pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim aż czterokrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli, którzy korzystali z rowerów wodnych po tym, jak wcześniej pili alkohol.

Tuż przed 13.00 policjanci podpłynęli do 20-latka, który korzystał z roweru wodnego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Niecałe pół godziny później, tym razem 36-latek pływał rowerem wodnym pod wpływem alkoholu. Po 16.00 28-latek korzystał z podobnego sprzętu, mając w organizmie blisko promil alkoholu, a niecałą godzinę później 31-latek, również kierując rowerem wodnym, miał w organizmie ponad promil. 

Podczas piątkowej służby policjanci interweniowali w stosunku do dwóch miłośników kąpieli wodnych, którzy kierowali rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu. Wszyscy za załamanie prawa otrzymali mandaty.
Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Często przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje, zaburzające właściwe zachowania.

 

źródło/foto. KPP Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt