Sebastian Kawa na podium mistrzostw europy w szybownictwie

foto: wikipedia

Dobiegła końca rywalizacja na lotnisku w Lesznie, gdzie odbyły się 21. Szybowcowe Mistrzostwa Europy. Wydarzenie to zgromadziło 73 utalentowanych pilotów z całej Europy oraz nieoficjalnego reprezentanta Japonii. 

21. Mistrzostwa Europy w Szybownictwie

Rywalizacja w Lesznie była podzielona na trzy klasy: 18-metrową,  20-metrową oraz klasę otwartą. Nie lada wyzwanie stanowiła zmieniająca się jak w kalejdoskopie pogoda, która wymagała od uczestników wszechstronnych umiejętności i szybkiego dostosowania się do nowych warunków.

Wspaniałą chwilą podczas mistrzostw, była wygrana Łukasza Wójcika z Aeroklubu Włocławskiego. Nasz rodak zdobył złoty medal, prezentując niesamowitą precyzję i determinację. 

Sebastian Kawa dokłada kolejny medal do kolekcji

Niezwykłe emocje budzi kolejne osiągnięcie Sebastiana Kawy, związanego z Bielsko-Bialskim Aeroklubem. Kawa dołożył do swojej bogatej kolekcji kolejny medal, tym razem brązowy. Walczył o zwycięstwo, a różnica punktów, która go dzieliła od wyższego stopnia podium, była naprawdę znikoma.

Sebastian Kawa

Sebastian Kawa ur. 15.11.1972 w Zabrzu w rodzinie lekarskiej. Od 1976 r mieszka w Międzybrodziu Żywieckim. Absolwent żywieckiego Liceum Ogólnokształcącego. Dyplom lekarza uzyskał w Śląskiej Akademii Medycznej. Jest specjalistą w zakresie ginekologii i położnictwa. Należy do Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, lecz lata głównie w miejscu zamieszkania na Żarze. Żonaty, ma dwie córki. Początkowo uprawiał żeglarstwo. Odniósł wiele sukcesów podczas krajowych regat i z powodzeniem reprezentował Polskę w młodzieżowych mistrzostwach Europy oraz świata. Podczas przekształceń polityczno – gospodarczych kraju zniknął mecenat FSM nad klubem żeglarskim z Tresnej, więc nie było środków na zakup łódki olimpijskiej i na dalszą karierę w żeglarstwie. Zbiegło się to z okresem w którym osiągnął wiek 16 lat pozwalający na rozpoczęcie szkolenia lotniczego. Pod opieką ojca Tomasza, również lekarza a przy tym wybitnego pilota szybowcowego i samolotowego, szybko osiągnął wysokie umiejętności pozwalające mu na awans do światowej elity pilotów. Swój pierwszy tytuł mistrza świata zdobył w 2003 roku na słowackim lotnisku w Nitrze latając na polskim szybowcu klasy światowej PW – 5.

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt