Ścieżka rowerowa Velo Biała: połączy Bielsko-Białą z Wilkowicami.

ścieżka rowerowa velo biała
foto. UM Bielsko-Biała

Rada Miejska Bielska-Białej podjęła decyzję, umożliwiającą miastu współpracę z gminą Wilkowice w celu stworzenia nowej ścieżki rowerowej o nazwie Velo Biała. To znaczący krok w rozwoju infrastruktury rowerowej w regionie, który ma na celu połączenie tych dwóch miejscowości oraz tworzenie spójnych tras dla miłośników dwóch kółek.

Velo Biała - Połączenie Dwóch Miejscowości

Projekt Velo Biała, to inicjatywa mająca na celu stworzenie spójnej i bezpiecznej trasy rowerowej, która połączy Bielsko-Białą z gminą Wilkowice. Decyzja Rady Miejskiej o zawarciu porozumienia w sprawie opracowania Programu funkcjonalno-użytkowego jest krokiem milowym w rozwoju infrastruktury rowerowej na terenie miasta.

Velo Biała, czyli trasa rowerowa nr 17, będzie zgodna ze standardami Regionalnej Polityki Rowerowej Województwa Śląskiego. To oznacza, że ścieżka rowerowa będzie nie tylko bezpieczna, ale także funkcjonalna, sprzyjająca rekreacji i turystyce rowerowej. Będzie to nie tylko udogodnienie dla mieszkańców, ale także atrakcyjna oferta dla turystów z całego województwa śląskiego.

Planowane Cele Inwestycji

Ostateczny koszt prac projektowych wyniesie około 40 tysięcy złotych, a Rada Miejska zgodziła się przeznaczyć na ten cel środki finansowe w maksymalnej wysokości 35 proc. Jest to ważny krok w finansowaniu tej inwestycji, która ma na celu poprawę mobilności rowerowej oraz stworzenie produktu rekreacyjno-turystycznego.

Wizja Przyszłości

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podkreślił, że: – Już wiemy, jak docelowo mają wyglądać ścieżki rowerowe w naszym mieście. Na stronach Miejskiego Zarządu Dróg można znaleźć informacje o ZBIR, czyli Zjednoczonej Beskidzkiej Inicjatywie Rowerowej. Efektem prac tego zespołu, w którego prace włączone były środowiska cyklistów i fachowców, jest ustalony układ ścieżek na terenie miasta. Będziemy je budować – w ramach możliwości finansowych – w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Są na to spore środki. 

Wybiegając w przyszłość trzeba podkreślić, że te działania wpisują się w wielki zamysł, aby ścieżkami rowerowymi połączyć miasto Bielsko-Biała przez Zwardoń i Słowację ze stolicą Austrii – Wiedniem. 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt