Schronisko PTTK Przysłop Pod Baranią Górą – Wybrane najlepszym schroniskiem w Polsce

Schronisko PTTK na Przysłopie pod Baranią Górą, zdobyło tytuł najlepszego schroniska w Polsce w konkursie organizowanym przez Gazetę Górską i Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

Od myśliwskiej chaty do najlepszego schroniska

Schronisko na Przysłopie, zbudowane pierwotnie jako drewniany domek myśliwski arcyksięcia Fryderyka Habsburga w końcu XIX wieku, ma burzliwą historię. Po zniszczeniach I wojny światowej i przejęciu przez Górnośląski Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, obiekt przeszedł kilka etapów renowacji, a w latach 70. XX wieku, ze względu na rosnący ruch turystyczny, zastąpiono go nowym, murowanym schroniskiem.

Schronisko zdobyło tytuł najlepszego w Polsce dzięki konkursowi, który bierze pod uwagę czystość, stosunek jakości do ceny, oraz dostępność udogodnień takich jak darmowy wrzątek i wegetariańskie posiłki. Ta nagroda jest wynikiem wysiłków nowych gospodarzy, Agnieszki i Szymona, którzy od 2015 roku nieustannie pracują nad poprawą standardów obiektu.

Obecnie schronisko oferuje 85 miejsc w pokojach o różnorodnym standardzie, od prywatnych pokoi z łazienkami po wspólne sale wieloosobowe. Każdy pokój jest unikalnie zaaranżowany, nawiązując do różnych górskich regionów świata.Kulinaria i dodatkowe usługi: Na terenie schroniska znajduje się bufet oferujący bogaty wybór napojów, w tym czeskie i słowackie piwa. Gospodarze zadbali również o atrakcje dla rodzin z dziećmi, co czyni to miejsce przyjaznym dla odwiedzających w każdym wieku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry