Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej ma nową siedzibę.

Wydziały bielskiego sądu rejonowego, które do niedawna znajdowały się w różnych częściach miasta, wreszcie mają jeden adres. O finałowej fazie inwestycji poinformował PAP rzecznik bielskiego sądu okręgowego, Jarosław Sablik. Nowa siedziba sądu została wybudowana w zabytkowym budynku z końca XIX wieku.

Nowa siedziba wydziałów bielskiego sądu rejonowego powstała w zabytkowym budynku z końca XIX wieku. Budynek ten, mieszczący się w bezpośredniej bliskości aresztu, pełnił różne funkcje na przestrzeni lat. Przed 1989 rokiem był siedzibą Komitetu Wojewódzkiego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (KW PZPR). Po rozwiązaniu partii komunistycznej mieściło się w nim jedno z liceów ogólnokształcących. Dopiero w 2015 roku budynek został przekazany władzom miasta i stał się własnością sądu.

W 2019 roku Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło decyzję o udzieleniu dofinansowania na modernizację budynku, który miał stać się nową siedzibą sądu. Na ten cel resort sprawiedliwości przewidział aż 57 milionów złotych. Ostatecznie koszt modernizacji budynku przeprowadzonej przez firmę Arco System wyniósł 53,8 mln złotych. Prace remontowe obejmowały adaptację wnętrz oraz stworzenie 14 sal rozpraw.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej

Do niedawna wydziały bielskiego sądu rejonowego znajdowały się w różnych częściach miasta, co utrudniało pracę zarówno sędziom, jak i interesantom. Dzięki długotrwałej inwestycji, która rozpoczęła się w 2020 roku, wszystkie wydziały mają w końcu jeden adres. Teraz Sąd znajduje się w bezpośredniej bliskości aresztu.

W nowej siedzibie odbyły się pierwsze rozprawy. W połowie czerwca przeniesione zostały księgi wieczyste. Poinformował o tym rzecznik bielskiego sądu okręgowego, Jarosław Sablik, w rozmowie z PAP.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry