Są pieniądze na nowe wozy dla strażaków z powiatu żywieckiego

Warsaw, Poland - May 6th, 2017: Firetrucks parked on the street before the parade during the Fire Brigade Day. Quick arriving on the place of accident is very important to save a life or health.

Opublikowano listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu 675 nowych wozów strażackich. Na liście znalazły się jednostki z powiatu żywieckiego. 

Nowe wozy strażackie dla jednostek z powiatu żywieckiego

 

“Wczoraj zaakceptowałem listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych wozów bojowych lekkich, ciężkich i średnich”- powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik

Podkreślił podczas czwartkowej konferencji, że “to ważny dzień dla strażaków ochotników”.

Przypomniał, że premier Mateusz Morawiecki, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz minister klimatu Anna Moskwa zapowiadali zwiększone finansowanie i mówili, że środków wystarczy na 668 samochodów. “Okazało się, że przy odpowiednim montażu finansowym, dzięki bardzo dobrej pracy Państwowej Straży Pożarnej będzie to 675 nowych samochodów strażackich dla jednostek OSP. To oczywisty rekord” – podkreśli wiceszef MSWiA. Dodał, że samochodów jest 675, z czego 180 to samochody lekkie, 78 to samochody ciężkie, a 417 to samochody średnie.

“To ważny moment, bo samorządy i ochotnicze straże mogą rozpoczynać przetargi, mogą rozpoczynać proces zakupów. Wydaje się, że jest to ogromne zasilenie polskiej ochrony przeciwpożarowej, ogromne wzmocnienie OSP i bardzo ważny element na mapie bezpieczeństwa Polski” – wskazał Maciej Wąsik. 

To nie pierwsze tego typu wsparcie dla OSP. Od 2016 roku do strażaków trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Ochotnicze Straże Pożarne w tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Jak zapowiadano, na ten cel przekazanych ma zostać ponad 236 milionów złotych. Pozwoli to na zakup m.in.: środków ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne); sprzętu łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu); sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pompy, węże).

Poniżej lista jednostek do których trafią nowe wozy strażackie:

– OSP Leśna
– OSP Słotwina
– OSP Rychwałdek
– OSP Kamesznica
– OSP Korbielów
– OSP Pewel Ślemieńska

źródło: PAP

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry