Rzucił się z siekierą na radnego – sąsiada. Czy stanie przed sądem za usiłowanie zabójstwa?

Znany samorządowiec Paweł Brągiel został zaatakowany przez swojego sąsiada w Wiśle. Mężczyzna mimo krytycznego stanu zdrowia – przeżył. Czy oskarżony zostanie postawiony przed sądem za usiłowanie zabójstwa? 

Pobicie Pawła Brągiel w Wiśle

Przypomnijmy, do dramatycznego zdarzenia doszło 29 marca 2022 roku w Wiśle. Napastnik zaatakował swojego sąsiada Pawła Brągiel, powalając go na ziemię. Ranny mężczyzna próbował wezwać pomoc, jednak został brutalnie zaatakowany przez sprawcę. Ten użył kamienia, uderzając ofiarę w twarz wielokrotnie, co spowodowało utratę przytomności przez pokrzywdzonego.

CZYTAJ TAKŻE:

W momencie, gdy pomoc była na drodze, sprawca tymczasowo oddalił się z miejsca zdarzenia. Niestety, po chwili powrócił z siekierą w ręku i brutalnie uderzył nią rannego w głowę. Bez względu na stan ofiary, sprawca opuścił miejsce zdarzenia, wsiadł do samochodu i odjechał. Ranny Paweł Brągiel, znajdujący się w bardzo ciężkim stanie, został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie stoczył walkę o życie.

Usiłowanie zabójstwa Pawła Brągiel

Przeciwko 43-letniemu Kanadyjczykowi, który brutalnie pobił swojego sąsiada, Prokuratura Rejonowa w Cieszynie kończy postępowanie przygotowawcze. Napastnik usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, lecz aby stanął przed sądem, niezbędna jest opinia biegłego psychiatry. 

– Zakończona została już obserwacja psychiatryczna podejrzanego. Czekamy na opinię biegłych. Może do nas nadejść za dwa-trzy tygodnie. Sprawa zmierza ku końcowi. Chcemy, by się to stało jeszcze w wakacje. W jaki sposób? To będzie zależało od opinii biegłych, która do nas dotrze – powiedział cieszyński prokurator rejonowy Andrzej Hołdys dla portalu eska.pl

Na ten moment sprawca przebywa w areszcie. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry