Rycerka: Mieszkańcy zablokowali dowóz betonu pod budowę masztu 5G

W ostatnim czasie spore problemy mają firmy telekomunikacyjne które inwestują w rozbudowę infrastruktury na terenie powiatu żywieckiego.

“Od początku roku mieszkańcy przysiółka Okrągłe w Złatnej, starają się o zablokowanie budowy masztu telefonii komórkowej. Mówiło się wtedy o budowie masztu 5G, czego nie potwierdzały jednak dostępne dokumenty.  Zgodnie z deklaracją wykonawcy, realizacja przedsięwzięcia miała być krótkotrwała, prowadzona w okresie letnim bez deszczu a wszystko miało trwać trzy miesiące. Zrujnowane drogi i działki po których prowadzony był dojazd, przelały czarę goryczy u mieszkańców. Wymiana pism zaowocowała wstrzymaniem prac i jak informują miejscowi, budowa masztu na razie stoi. Nieoficjalnie wiadomo, że jeżeli prace ruszą, to dopiero w okresie letnim.
O wymianie pism nie informowali z kolei mieszkańcy Rycerki Górnej, gdzie prowadzona jest budowa wieży telekomunikacyjnej wraz ze stacją bazową.  Postanowili, że zablokują transport betonu i tak też uczynili. Przewożąca wczoraj beton tzw. „gruszka”, zmuszona była zawrócić.   
Jakie będą losy tej budowy na razie nie wiadomo. Górale zapowiadają, że korporacje nie będą miały z nimi łatwo a budowa w Rycerce będzie przez nich blokowana dla wspólnego bezpieczeństwa.”- informuje, Radio Bielsko. 

foto Jacek Hurnik

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry