[Foto] Ruszyła rozbudowa ośrodka narciarskiego na Skrzycznem

budowa ośrodka narciarskiego na Skrzycznem
foto: FB COS OPO Szczyrk

Skrzyczne szykuje się na prawdziwą rewolucję w infrastrukturze narciarskiej. Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku ogłosił rozpoczęcie prac na Skrzycznem, które przyniosą nową sześcioosobową kolejkę krzesełkową oraz nowoczesny wyciąg orczykowy jeszcze w tym roku. Firma Leitner S.p.A. z Włoch, wybrana na wykonawcę inwestycji, zaoferowała przeprowadzenie projektu za wynagrodzenie w wysokości 53 758 848,63 zł.

Nowa kolej linowa na Skrzycznem

Nowa kolej linowa, która z doliny zawiezie narciarzy i miłośników górskich widoków na Skrzyczne, będzie prawdziwym hitem. Kolej będzie mogła przewieźć nawet 1800 osób na godzinę na wygodnych sześcioosobowych kanapach. Co więcej, te nowoczesne krzesełka poruszać się będą z prędkością 5 metrów na sekundę, co skróci czas oczekiwania na sam szczyt.

Kolej będzie miała długość ponad 1100 metrów, a różnica wysokości, jaką będzie pokonywać, wyniesie 360 metrów. To oznacza, że narciarze będą mogli jeszcze szybciej dotrzeć na górę i rozpocząć swoje zjazdy. 

Nowy Wyciąg Orczykowy - Dla Fanów Tradycji

Nie tylko nowoczesna kolej krzesełkowa będzie dostępna na Skrzycznem. W ramach tej inwestycji powstanie również nowy wyciąg orczykowy, który przypadnie do gustu miłośnikom tradycyjnych rozwiązań w narciarstwie. To doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie spokojniejsze zjazdy i chcą cieszyć się urokami gór w swoim własnym tempie.

Wykonawca inwestycji ma nie tylko zadbać o nową infrastrukturę transportową, ale także dostarczyć i zainstalować budynki obsługi stacji dolnej i górnej. To oznacza, że narciarze będą mieli dostęp do wszelkich udogodnień, w tym gastronomii czy wypożyczalni sprzętu.

Poszerzenie Trasy Narciarskiej

To jednak nie koniec korzyści wynikających z tej inwestycji. Trasa narciarska na Skrzycznem zostanie poszerzona na odcinku o długości blisko 320 metrów, od hali Jaworzyna do Dolin. To znaczący krok naprzód, który umożliwi jeszcze lepsze i bardziej komfortowe zjazdy.

Wszystkie te zmiany sprawią, że Skrzyczne stanie się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem dla miłośników sportów zimowych. Nowa kolej linowa, wyciąg orczykowy, pełna obsługa stacji dolnej i górnej, oraz poszerzona trasa narciarska to recepta na udany dzień na stokach.

Więcej na temat inwestycji można przeczytać w artykule poniżej: 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry