Ruszyła jesienna edycja ,,Poznaj Polskę”.

poznaj Polskę
SONY DSC

,,Poznaj Polske”, program który w 2021 roku ogłosił Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek. Program z jednej strony miał wspierać mocno osłabioną w okresie pandemii Covid-19 branżę turystyczną, z drugiej promować wycieczki szkolne do miejsc wyznaczonych przez MEN. Program “Poznaj Polskę” mimo pewnych potknięć, okazał się sukcesem. Skorzystało z niego pond 460 tysięcy uczniów w ramach 11 tysięcy dofinansowanych wycieczek. Na tej fali, MEN ogłosił kolejną edycję programu, “Poznaj Polskę” 2022/2023.

W dniach 3 października 2022 oraz 18 października 2022 zostały podpisane porozumienia pomiędzy Powiatem Żywieckim, a Ministrem Edukacji i Nauki dotyczące realizacji przedsięwzięcia pn. „Poznaj Polskę”. Całość przedsięwzięcia to koszt 231 483,00 zł., w tym dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 153 200,00 zł. oraz wkład własny w wysokości 78 283,00 zł.

W jesiennej edycji „Poznaj Polskę” wzięły udział następujące szkoły:

  • Zespół Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce
  • Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu

Program ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt