Rusza BBusking – Widowiska artystyczne na ulicach Bielska-Białej.

Szczudlarze, akrobatyka powietrzna, pokazy żonglerskie, fireshow, festiwal baniek mydlanych, pokazy iluzji. Przygotujcie się na fascynujący Przegląd Artystów Ulicznych, które wypełni cztery różne punkty miasta Bielska-Białej, niesamowitymi atrakcjami artystycznymi!

Przegląd Artystów Ulicznych: Czym Jest Busking?

Busking to różnorakie widowiska artystyczne, które odbywają się w miejscach publicznych, mające na celu dostarczenie rozrywki przypadkowym przechodniom. Artyści (kuglarzy, grajków, aktorów, klaunów, muzyków, brzuchomówców, kataryniarzy, tancerzy, żonglerów, iluzjonistów itd.) występują ze swoimi programami, licząc na gratyfikację w gotówce, w formie zbiórki do kapelusza. To prawdziwa sztuka zachwycania uliczną publiczność!

Data, którą warto sobie odnotować w kalendarzu, to sobota, 16 września, gdyż wtedy Bielsko-Biała ożyje niezwykłym wydarzeniem – I Przeglądem Artystów Ulicznych. To będzie dzień pełen magii, sztuki i artystycznych emocji. Wydarzenie odbędzie się w czterech różnych punktach miasta, gdzie przed widzami wystąpią artyści prezentujący sztukę uliczną w różnych formach.

Jednym z niezwykłych punktów programu będą pokazy żonglerskie i akrobatyka powietrzna. To prawdziwe popisy zręczności i odwagi, które zapierają dech w piersiach. Jeśli fascynuje was sztuka balansu i lotu, to koniecznie musicie to zobaczyć!

Miłośnicy teatru także znajdą coś dla siebie. W Placu Wojska Polskiego zostanie wystawiony spektakl o nazwie “Blask” w wykonaniu Teatru Świat. To prawdziwe arcydzieło teatru ulicznego, które poruszy wasze emocje i pozostawi niezapomniane wrażenia.

Jeśli marzycie o wejściu w świat magii i iluzji, to macie taką możliwość podczas Przeglądu Artystów Ulicznych. Pokazy iluzji to spektakl pełen śmiechu, magii i niesamowitości, który angażuje całą publiczność dzięki pokazywanym trikom.

Jeśli sami chcielibyście spróbować swoich sił jako artyści uliczni, to warto wziąć udział w warsztatach kuglarskich i cyrkowych. To świetna okazja do nauki nowych umiejętności i rozwijania swojego talentu.

Na koniec nie możemy zapomnieć o festiwalu baniek mydlanych, który przyciąga nie tylko dzieci, ale i tych, którzy chcieliby poczuć się jak dzieci. A wieczorem, podczas fireshow Teatru Ognia Tesserakt, niebo nad Bielskiem-Białą rozświetli się ognistymi figurami, tworząc niezwykły spektakl.pok

Gdzie i Kiedy Zobaczyć Artystów Ulicznych?

Artystów ulicznych będzie można podziwiać w czterech lokalizacjach w Bielsku-Białej:

  1. Plac Chrobrego – Od godzinie 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00 wystąpi akrobatka powietrzna Julia Dynak, której popisy z pewnością was zachwycą.

  2. Plac przed Teatrem Lalek Banialuka – Od godzinie 13:00, 13:30, 15:30, 16:00, 16:30, 18:30, 19:00, 20:00 będziecie mogli podziwiać występy żonglerów, którzy rozbawią was swoimi umiejętnościami.

  3. Plac Wojska Polskiego – O godzinie 14:40, 16:00, 17:20 zostanie wystawiony spektakl “Blask” przez Teatr Świat. To emocjonujące doświadczenie teatralne.

  4. Ulica Gazownicza 21a, w Centrum Hobbystycznym Strefa Gry – Od godzinie 16:30 do 21:00 odbędzie się przegląd artystów kolektywu Kapelusznik, gdzie będziecie mogli zobaczyć taniec orientalny, pokazy iluzji, warsztaty kuglarskie, festiwal baniek mydlanych i spektakularne fireshow Teatru Ognia Tesserakt.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry