,,Rozkręć wiarę” – wyruszyli na rowerach do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży

Rozpoczęła się 13. pielgrzymka rowerowa „Rozkręć wiarę”. Jej cel to Lizbona i Światowe Dni Młodzieży. Wieczorem 2 lipca 2023 r. w kurii diecezjalnej ekipa rowerzystów spotkała się z bp. Piotrem Gregerem, który od samego początku patronuje przedsięwzięciu i błogosławi na trud wyprawy rowerowej.

Pielgrzymka rowerowa ,,Rozkręć wiarę''

Celem wyprawy ,,Rozkręć wiarę” jest Lizbona i Światowe Dni Młodzieży. Zanim jednak dotrze tam ponad 20 osób, tylko dwóch uczestników wyprawy przemierzać będzie drogi Szwecji, Danii, Niemiec, Holandii, Belgii i Francji. W Paryżu rozpocznie się kolejny etap wyprawy. Dołączą wtedy pozostali i górskimi drogami wyruszą w kierunku portugalskiej stolicy. Trasa liczy 4500 km.

„Jedziemy do Portugalii przez Szwecję i Danię. Dlaczego? Takie pytania często zadaje się ludziom, którzy chodzą w skrajnie niebezpieczne góry np. Everest. Dlaczego na nią idziesz? Odpowiedź jest prosta i zaskakująca: bo jest. I z nami jest coś podobnego. Teraz jedziemy pociągiem do Świnoujścia, by promem dopłynąć do Ystad. Tam będzie początek. Dlaczego nie jedziemy cały czas rowerem? Bo nie ma na to czasu” – wyjaśnił ks. Grzegorz Kierpiec, inicjator „Rozkręć wiarę” i jeden z dwóch uczestników, obok Mariana Butora, pierwszego etapu tegorocznej wyprawy do Lizbony.

Etapy pielgrzymki do Lizbony

Wyprawa podzielona jest na 3 etapy:
1) Polska – Francja,
2) Francja,
3) Francja – Portugalia.
Część grupy pokona 3 etapy, część 2, a najwięcej będzie uczestniczyć w ostatnim odcinku Camino: z Lourdes do Santiago de Compostela i do Lizbony. 1 i 3 etap to 1900 km i 1500 km, odcinek Francuski to ok. 1000 km.

Ubiegłoroczna pielgrzymka rowerowa ,,Droga Św. Pawła''

W ubiegłym roku miłośnicy ewangelizacji na jednośladach zorganizowali 12. pielgrzymkę rowerową „Droga św. Pawła”. Przebiegała przez Rumunię, Grecję i Turcję, co oznaczało przejechanie w sumie 4000 km. W poprzednich latach pielgrzymowali po Polsce, odwiedzili Medjugorie, Islandię, La Salette, zdobyli Nordkapp. W 2016 r. rowerzyści w geście wdzięczności za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży byli na jednośladach na Ukrainie i Litwie, a następnie przez Armenię dotarli do Gruzji. Jeszcze wcześniej grupa rowerzystów pielgrzymowała do Ziemi Świętej, na Saharę, do Rzymu, Fatimy, Turcji.

Źródło/foto. Diecezja Bielsko-Żywiecka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry