Rośnie liczba rodzin zastępczych w powiecie bielskim – to efekt kampanii promocyjnej

Rodziny zastępcze to nieoceniona pomoc dla dzieci potrzebujących wsparcia. W powiecie bielskim, dzięki intensywnej kampanii promocyjnej, zgłosiło się już 18 rodzin chętnych do tego pięknego wyzwania. 

W powiecie bielskim przybyło rodzin zastępczych

W ostatnim czasie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z Bielska-Białej przeprowadziło skuteczną kampanię promocyjną, która przyniosła efekty. To dowód na to, że wielu ludzi jest gotowych do zaangażowania się w opiekę nad dziećmi, które potrzebują wsparcia. Zgłosiło się już 18 rodzin chętnych do bycia rodzicami zastępczymi, a to dopiero początek.

Katarzyna Olszyna, dyrektor bielskiego PCPR, podkreśla, że proces stania się rodziną zastępczą to zdecydowanie dojrzała decyzja. Osoby zgłaszające się do tej roli muszą przejść przez kwalifikacje, rozmowy z psychologiem oraz specjalistyczne szkolenia. To wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze warunki rozwoju i opieki dzieciom, które trafiają pod ich dach.

Wsparcie dla dzieci od wolontariuszy

Jednak nie tylko rodziny zastępcze są potrzebne w opiece nad dziećmi. Czechowicki Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie otrzymuje wsparcie od emerytowanej wolontariuszki, która regularnie odwiedza placówkę. Jej obecność to nie tylko pomoc w nauce, ale przede wszystkim budowanie relacji. Dzięki jej wsparciu, dzieci lepiej radzą sobie w nauce czytania, a także odnajdują poczucie akceptacji.

 „Trafiają do nas różne dzieci, często zaniedbane. To nie tylko pomoc w nauce, ale nawiązanie relacji. Chłopcy zaakceptowali tą panią, a ona ich. W efekcie, dużo lepiej radzą sobie teraz z czytaniem ze zrozumieniem”- mówi Krzysztof Wawrzyczek, dyrektor placówki.

Kampania promocyjna i jej wsparcie

Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Bielska-Białej byli obecni na 16 różnych imprezach plenerowych w gminach powiatu bielskiego. Plakaty i ulotki trafiły do ośrodków kultury, przychodni zdrowia oraz hal sportowych, dzięki wsparciu burmistrzów, wójtów oraz lokalnych partnerów, takich jak biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel czy Komunikacja Beskidzka. Już wiadomo, że promocja rodzicielstwa zastępczego będzie kontynuowana. Dlaczego? Bo są takie potrzeby.

Potrzeba rodzin zastępczych w powiecie bielskim jest ogromna, a liczba dzieci potrzebujących wsparcia stale rośnie. Obecnie opieką objętych jest około 250 dzieci, jednak nadal brakuje rodzin gotowych do tego wyzwania. 

„Pod opieką mamy w naszym powiecie obecnie ok. 250 dzieci. W 2 placówkach czechowickiego Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie właściwie stale mamy nadstan wychowanków, ponieważ rodzin zastępczych jest za mało”- mówi dyrektor Olszyna

Dlatego warto kontynuować kampanię promocyjną i zachęcać kolejne osoby do podjęcia tej pięknej misji, która może zmienić życie dzieci na lepsze. Wspierając inicjatywy takie jak rodzicielstwo zastępcze, tworzymy lepszą przyszłość dla najmłodszych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry