Roller do twarzy jadeitowy czy kwarcowy – który wybrać?

Roller do twarzy służy do wykonywania masażu twarzy i ciała. Do wyboru mamy bowiem rollery jadeitowe, kwarcowe, a nawet z ametystu. Wyglądają zgrabnie i kobieco ale przede wszystkim dobre rollery są wykonane z 100% naturalnych kamieni górskich, ręcznie szlifowanych.

 

Jak wykonywać masaż rollerem ?

Roller posiada wałeczek, niektóre z nich mają nawet dwa, z czego większy służy do masowania większych obszarów twarzy jak czoło, policzki, szczęki, a mały wałek – do masowania skroni i okolic oczu.

Masażera używamy na oczyszczoną skórę. Najlepszym kosmetykiem do pozbycia się zanieczyszczeń będzie tonik, pianka lub żel do twarzy. Głównym celem wykonywania masażu rollerem jest pozbycie się opuchlizny i “wygładzenie” zmarszczek. Dlatego należy pamiętać, że ruch jaki wykonujemy jest zawsze “ze środka” twarzy na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych. Okolice oczu i ust masujemy mniejszą końcówką – bardzo delikatnie, aby nie “rozciągnąć” skóry. Ruchy powtarzamy po kilka razy na każdą okolice twarzy.Roller

Roller do twarzy

Dla najlepszych efektów masaż powinien być wykonywany codziennie. Po skończonym zabiegu przemyj wałeczek pod wodą z ewentualnym dodatkiem żelu do mycia twarzy.

Jakie są efekty masażu ?

Zabieg może przynieść sporo korzyści dla urody. Ma działanie relaksujące i pielęgnacyjne, między innymi zwiększa krążenie krwi, przez co skóra staje się ujędrniona, wygładzona, zmniejsza sie widoczność drobnych zmarszczek. Chłód wydzielany przez wałeczki zamyka pory, zmniejsza się opuchlizna i cienie pod oczami. Jeżeli chcemy osiągnąć mocniejszy efekt przyjemnego mrowienia, na przykład latem, warto ten przyrząd przed zabiegiem włożyć do lodówki.

Jaki kamień wybrać ?

Jedno jest pewne. Nie zależnie od tego jaki roller wybierzesz, efekty masażu będą jak najbardziej widoczne. Różnice jaką zauważysz z pewnością będzie kolor. Natomiast ważniejsze jest to, co ze sobą niosą, ponieważ w kulturze chińskiej każdy z tych kamieni pełni inne funkcje i przynosi inne korzyści dla ciała i ducha. Nie można powiedzieć, że jeden z nich jest lepszy bądź gorszy. Wszystko zależy od Twoich potrzeb duchowych.

JADEIT- Chińczycy wierzą, że kamień ten harmonizuje – wyciąga negatywną energię i pomaga ciału odzyskać wewnętrzną równowagę, do tego wzmacnia organizm, chroni przed zmęczeniem i przedłuża żywotność. Działa oczyszczająco.

KWARC/AMETYST – W kulturze chińskiej stosowany jest przy bólach głowy, stawów i mięśni, pomaga pozbyć się stresu i bezsenności. Jak w przypadku poprzedniego kamienia, również ma działanie oczyszczające.

Roller z różowego kwarcu w przeciwieństwie do jadeitowego jest cięższy oraz utrzymuje zimno dłużej.

Zatem niezależnie od tego, czy wierzysz w potęgę podświadomości i energię przedmiotów, czy też jesteś sceptycznie do tego nastawiona, zarówno kwarc, jadeit i ametyst korzystnie wpłyną na kondycję Twojej skóry.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt