Rewolucyjna Przebudowa Ul. Schodowej w Bielsku-Białej: Wizytówka Miasta odzyska blask!

ul. schodowa Bielsko-Biała
foto. UM Bielsko-Biała

Ulica Schodowa, jedna z najbardziej unikatowych i klimatycznych miejsc w mieście, zostanie poddana długo wyczekiwanemu remontowi. Po latach zaniedbań i zniszczeń, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie projektu przebudowy tej ulicy. Stanie się ona jedną z prawdziwych wizytówek miasta.

Ulica Schodowa ma swój urok

Ulica Schodowa, pełna uroku i malowniczych detali, zyskała swoją popularność dzięki niepowtarzalnej architekturze oraz charakterystycznym latarniom zawieszonym nad malowniczymi schodami. Miejsce to często służy jako romantyczny plener do zdjęć dla nowożeńców, a także stało się scenerią dla niektórych polskich produkcji filmowych, jak “Idę przez ten świat” w reżyserii Stanisława Janickiego czy “Kret” z Borysem Szycem w roli głównej, w reżyserii Rafaela Lewandowskiego.

Jednak wszyscy, którzy poruszają się po Schodowej, mają pełną świadomość, że to, co atrakcyjne jako tło na planie zdjęciowym, niekonieczne musi być atrakcyjne na co dzień. Przyszedł czas na remont zniszczonej uliczki.

Potrzeba Remontu - Od Zapowiedzi do Realizacji

Mówi się o potrzebie remontu ul. Schodowej od wielu lat. Ściany kamienic są odrapane, tynki uszkodzone, a pomalowane graffiti szpecą piękny krajobraz miejsca. W jesieni 2019 roku, prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, zapowiedział przeprowadzenie remontu tego unikalnego miejsca. Teraz, wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany moment, kiedy Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie projektu przebudowy tej wyjątkowej ulicy.

Planowane Prace i Koszt Inwestycji

Projekt przebudowy Ulicy Schodowej obejmuje szereg prac mających na celu przywrócenie jej dawnej świetności. Cała inwestycja, według szacunków, ma wynieść około 1 milion złotych. Prace mają się zakończyć w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy z wybranym wykonawcą, a Zarząd czeka na oferty do 8 sierpnia.

W ramach remontu przewidziano naprawę schodów terenowych na ul. Zamkowej w Bielsku-Białej. Cztery biegi schodów zostaną przedzielone płytami spocznikowymi, z których nowe wykonane zostaną z granitu. Oprócz tego, zaplanowano wykonanie kanału technologicznego, kablowej sieci oświetlenia ulicznego oraz izolację fundamentów istniejących budynków, której prace wykonywać będzie Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Warto dodać, że nawierzchnie z kamienia rzecznego oraz kostki kamiennej zostaną zachowane, aby nadal cieszyć mieszkańców i odwiedzających swoim charakterystycznym wyglądem.

Warto wspomnieć, że pierwsze prace przy ul. Schodowej rozpoczęły się w 2021 roku. Wspólnota mieszkaniowa z udziałem miasta odbyła remont konserwatorski budynku, która sięga od ul. Zamkowej aż przez całą długość schodów ul. Schodowej.

UM Bielsko-Biała

Remont Ulicy Schodowej w Bielsku-Białej jest nie tylko zmianą estetyczną, ale przede wszystkim dążeniem do przywrócenia ulicy jej dawnej świetności oraz uzupełnienia miejskiej tkanki. Po zakończeniu prac, miasto będzie mogło z dumą prezentować to unikalne miejsce jako jedną z głównych atrakcji turystycznych. Dzięki tej inwestycji, ulica ta zyska nowe życie i jeszcze bardziej przyciągnie turystów i mieszkańców.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry