Rewolucja w Bielsku-Białej: Przy Teatrze powstanie nowy przystanek kolejowy?

foto. bielsko.biala.pl

Na terenie gdzie aktualnie znajduje się przejście kolejowe w pobliżu bielskiego teatru, najprawdopodobniej zostanie zbudowany nowy przystanek kolejowy.

Nowy przystanek Teatr/Centrum w Bielsku-Białej

W pierwszym półroczu 2024 roku planowane są prace naprawcze przy przejściu kolejowym znajdującym się przy ulicy Kołłątaja w Bielsku-Białej. Te prace obejmują rewitalizację nawierzchni bitumicznej, wykonanie odwodnienia opaskowego, wymianę pomostu przejścia oraz zabudowę nowych labiryntów. Dlaczego to tak istotne? Odpowiedź jest prosta: poprawa bezpieczeństwa i komfortu pieszych przekraczających tory w tym miejscu.

Jednak jak się okazuje, to przejście może przestań istnieć. Według informacji Sekretarza Stanu Andrzeja Bittela, w ramach Krajowego Programu Kolejowego do 2030 roku na liście rezerwowej znalazł się projekt dotyczący prac budowlanych na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń. W ramach tego projektu, przejście kolejowe przy ulicy Kołłątaja ma zostać zlikwidowane, a na jego miejscu powstanie przystanek kolejowy Bielsko-Biała Teatr/Centrum. 

Korzyści dla mieszkańców i turystów

Nowy przystanek Bielsko-Biała Teatr/Centrum to nie tylko udogodnienie dla mieszkańców, ale także atrakcyjność turystyczna. Teatr w Bielsku-Białej to jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych w regionie, do którego dostęp był by jeszcze łatwiejszy.

Harmonogram prac nad nowym przystankiem w Bielsku-Białej

Harmonogram prac jest kluczowym elementem tej przemiany. Jeśli uda się zapewnić finansowanie, prace nad dokumentacją projektową ruszą na przełomie 2024 i 2025 roku. Właściwe roboty budowlane przewidziane są na przełomie 2027 i 2028 roku.

Źródło: BBFAN

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt