Rewitalizacja Zabytków w Żywcu: Burmistrz ma plan na kolejną inwestycję.

rewitalizacja zabytków żywiec
foto. slawolot

Żywiec, miasto pełne historii i dziedzictwa narodowego, wkracza w kolejny etap Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W ramach tego ambitnego projektu miasto dąży do pozyskania środków na renowację kolejnych zabytkowych miejsc, które pragną odzyskać swoją dawna świetność.

Cele Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to inicjatywa, która stawia sobie za cel przemianę setek, a nawet tysięcy historycznych obiektów w Polsce. Pałace, dworki, kościoły, dworce kolejowe, budynki użyteczności publicznej, szkoły i szpitale – wszystkie te zabytki stanowią kluczowy element naszej kultury i dziedzictwa narodowego. Przenoszą one w sobie nie tylko piękno, ale również pamięć i tradycję naszego narodu.

Poprzez ich rewitalizację, przywracany jest pierwotny blask. To wyjątkowa okazja do podkreślenia unikalności polskiej ojczyzny, a także okazja do dzielenia się naszą historią z przyszłymi pokoleniami.

Pierwszy etap Rządowego Programu Odbudowy Zabytków już za nami, a miasto Żywiec cieszy się z sukcesów. Środki finansowe zostaną przeznaczone na prace konserwatorskie przy zabytkowej figurze św. Rozalii oraz w budynku Miejskiego Centrum Kultury. Ponadto, zaplanowano odrestaurowanie wybranych pomieszczeń w Żywieckiej Bibliotece Samorządowej. To tylko początek transformacji, którą miasto pragnie kontynuować.

Figura św. Rozali przed renowacją

Planowane Prace w Starym Zamku: Kolejny Krok W Przywracaniu Blasku Miasta

Kolejny etap projektu skupia się na jednym z najważniejszych zabytków Żywca – Starym Zamku. Dziedziniec zamku, będący świadkiem wielu wydarzeń historycznych, czeka na odnowienie. Planowane prace obejmują wykonanie systemu odwodnienia oraz poprawę nawierzchni, aby umożliwić mieszkańcom i turystom swobodny dostęp i komfortowe zwiedzanie. 

Dziedziniec starego zamku żywiec
foto. wikipedia

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt