Restauracja “Dworcowa” w Żywcu powraca po latach – Jest już otwarta!

Po wielu latach przerwy, restauracja “Dworcowa” oficjalnie otworzyła swoje drzwi na dworcu kolejowym w Żywcu. To nie tylko smakowita podróż do przeszłości, ale także powrót tradycji, które związane są z tą historyczną lokalizacją.

Restauracja z kolejowym klimatem

Restauracja “Dworcowa” to miejsce, które zachwyca nie tylko wyśmienitymi potrawami, ale również wyjątkowym wnętrzem. Wnętrze lokalu urządzone jest w rustykalnym stylu, wykorzystując cegłę i drewniane elementy, co nadaje mu przytulności i klimatu. Warto również zwrócić uwagę na liczne detale związane z koleją, takie jak malunek dużej lokomotywy na jednej ze ścian czy stare walizki i lampki naftowe. To właśnie te elementy sprawiają, że restauracja “Dworcowa” nawiązuje do tradycji podróży kolejowej.

Historia dworca kolejowego w Żywcu jest równie fascynująca jak sama restauracja. Dworzec został wybudowany w Zabłociu w 1878 roku i odegrał kluczową rolę w rozwoju tej miejscowości. To tutaj rozkwitł handel, rzemiosło i przemysł, a ulica Kolejowa stała się ważnym miejscem, szczególnie dla społeczności żydowskiej.

Niestety, budynek dworca został zniszczony podczas wycofywania się wojsk niemieckich w 1945 roku. Jednak już w 1949 roku został odbudowany zgodnie z pierwotnym projektem, zachowując swój historyczny charakter. W 2016 roku przeszedł on kolejny remont, podczas którego odnowiono elewację, okna i dach, a także zainstalowano nowy system informacji pasażerskiej.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt