Restauracja Asian Station w Bielsku-Białej została zamknięta !

foto. Asian Station

Z mapy bielskich lokali gastronomicznych zniknęła kolejna restauracja – Asian Station, która cieszyła się dużą popularnością wśród miłośników azjatyckiej kuchni. Restauracja serwowała m.in. rolki w japońskim naleśniku, uromaki, fotomaki, hosomaki, nigiri i wiele innych azjatyckich potraw.

Menu w restauracji było dziełem Kurta Schellera

Asian Station była restauracją, której menu było dziełem renomowanego szwajcarskiego szefa kuchni i krytyka kulinarnego, Kurta Schellera, który od 2002 prowadzi Akademię sztuki kulinarnej sygnowaną własnym nazwiskiem, pojawił się w programach kulinarych takich jak: Top Chef, MasterChef oraz  Hell’s Kitchen. Scheller jest zdobywcą wielu nagród, jest jurorem w wielu kulinarnych konkursach oraz członkiem i założycielem organizacji kulinarnych, inicjator założenia Polskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.  

Jego talent i pasja do kuchni azjatyckiej przyciągały gości z różnych zakątków miasta. W swojej ofercie miał bogactwo potraw, które przywoływały wspomnienia z podróży po Azji m.in. hosomaki, uromaki, rolki w japońskim naleśniku, sushi bowl i wiele innych ciekawych potraw.

Pozytywne opinie klientów

Asian Station zdobyła sobie uznanie wśród klientów którzy odwiedzali lokal. Pozytywne recenzje i opinie gości były powszechne. Jeden z klientów wyraził swoją satysfakcję słowami: “Po prostu petarda. Jadłem w wielu restauracjach, także azjatyckich. Tu jest na prawdę bardzo dobrze. Nie ma do czego się przyczepić. Jedzenie pyszne, ceny… Adekwatne.”

Restauracja Asian Station upadła

Niestety, mimo popularności, restauracja Asian Station musiała zamknąć swoje drzwi. Informacje o możliwości wynajmu nieruchomości bądź sprzedaży lokalu pojawiły się na drzwiach restauracji. Decyzja ta była omawiana w bielskim środowisku gastronomów od pewnego czasu.

Jak informuje portal bielsko.biala.pl jesienią pojawiły się próby ratowania biznesu, kiedy to znalazła się osoba, która chciała profesjonalnie zająć się restauracją. Niestety, po kilku tygodniach zrezygnowała z tego zadania, a Asian Station zostało zamknięte. Decyzja o zamknięciu podyktowana była względami ekonomicznymi. 

źródło: bielsko.biala.pl / wikipedia.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt