Remont w Parku Włókniarzy – Pałacyk będzie służyć mieszkańcom

foto. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej nabierają tempa prace budowlane przy tworzeniu nowego Międzypokoleniowego Centrum Aktywności i Innowacji. To ambitne przedsięwzięcie, realizowane przez Agencję Rozwoju Regionalnego, ma na celu nie tylko odświeżenie istniejących obiektów sportowych, ale także stworzenie nowoczesnej przestrzeni, która będzie sprzyjać integracji społecznej i aktywnemu spędzaniu czasu przez mieszkańców miasta.

Park Włókniarzy - Rozwój Infrastruktury Sportowej i Społecznej

Głównym elementem projektu jest kompleksowa rewitalizacja Pawilonu Sportowego oraz kortów tenisowych, które znajdują się przy ulicy Partyzantów. Planowane jest przekształcenie tych miejsc w nowoczesne centrum, które będzie oferować nie tylko możliwość uprawiania sportów, ale także różnorodne zajęcia edukacyjne i rekreacyjne dla wszystkich grup wiekowych.

Międzypokoleniowe Centrum Aktywności i Innowacji będzie miejscem, gdzie mieszkańcy Bielska-Białej będą mieli szansę na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Oprócz zajęć sportowych, planowane są także warsztaty z zakresu programowania, robotyki czy innych dziedzin nowoczesnych technologii. Dzięki temu, centrum ma stać się nie tylko miejscem aktywności fizycznej, ale także wsparciem dla rozwoju intelektualnego i społecznego mieszkańców.

Finansowanie oraz Harmonogram Prac

Projekt Międzypokoleniowego Centrum Aktywności i Innowacji w Bielsku-Białej został sfinansowany dzięki pożyczce rewitalizacyjnej, współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Obecnie trwają prace związane z rewitalizacją pałacyku i dawnych kortów. Harmonogram prac jest zachowany, co pozwala przypuszczać, że zakończenie inwestycji planowane jest na przełom roku 2024 i 2025.

źródło: UM BB

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry