Remont na moście Widzyka się przeciąga. Robotników brak. Mieszkańcy mają dość!

foto. Protonek / Youtube

W ostatnim czasie kwestia remontu Drogi Wojewódzkiej 946, zwłaszcza na odcinku obejmującym most na Sole, stała się przedmiotem intensywnej dyskusji wśród mieszkańców Żywca oraz lokalnych władz. Opóźnienia w realizacji prac budowlanych spowodowały nie tylko znaczne utrudnienia komunikacyjne, ale również zwróciły uwagę na konieczność bardziej zdecydowanych działań ze strony odpowiedzialnych za inwestycję.

Remont drogi się przeciąga

9 listopada 2023 roku rozpoczęła się pierwsza faza prac remontowych na kluczowym odcinku drogowym, łączącym Żywiec z Bielskiem-Białą przez most na rzece Sole. Pisalismy o tym TUTAJ. Mimo zaplanowanych działań, tempo prac pozostawia wiele do życzenia, co nie umknęło uwadze lokalnej społeczności. Skargi mieszkańców na wolno postępującą inwestycję spotkały się z reakcją Antoniego Szlagora, burmistrza Żywca, który postanowił interweniować w tej sprawie.

Burmistrz wystosował oficjalne pismo

Burmistrz Żywca, Antoni Szlagor, zdecydował się wystosować oficjalne pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, domagając się pilnych działań mających na celu przyspieszenie prac. W dokumencie podkreślił, że opieszałość wykonawcy jest widoczna gołym okiem, powodując poważne zatory drogowe i paraliżując życie miasta.

-Brak prowadzenia jakichkolwiek działań lub ich prowadzenia zespołem dwóch do pięciu osób na odcinku o długości blisko 800 metrów przy równoczesnym wyłączeniu z ruchu jednego pasa ruchu powoduje powstawanie długich kolejek pojazdów którym towarzyszą zatory i paraliż drogowy miasta. 

Burmistrz zaznaczył, że mimo iż most znajduje się pod zarządem wojewódzkim, czuje się odpowiedzialny za dobro mieszkańców i kierowców zmagających się z codziennymi utrudnieniami.

W swoim piśmie burmistrz wyraził nadzieję na szybką reakcję i podjęcie konkretnych kroków przez Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz Urząd Marszałkowski w celu nie tylko przyspieszenia prac, ale i zminimalizowania negatywnych skutków opóźnień. – Jedynym sposobem na poprawę sytuacji jest prowadzenie prac z pełnym zaangażowaniem Wykonawcy bez zbędnych przerw i przestojów.

Zwrócił uwagę na konieczność większego zaangażowania wykonawcy oraz na potrzebę informowania społeczności o postępach w remoncie i planowanych działaniach mających na celu zmniejszenie niedogodności dla użytkowników drogi.

Pełna treść pisma:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry