Rekord frekwencyjny. Darmowa komunikacja strzałem w dziesiątkę!

foto. UM Bielsko-Biała

W dniu Wszystkich Świętych mieszkańcy Bielska-Białej masowo korzystali z miejskich autobusów, a wszystko dzięki decyzji prezydenta miasta, która uczyniła komunikację miejską bezpłatną.

Korzyści z darmowych przejazdów autobusami MZK

Decyzja o bezpłatnych przejazdach 1 listopada miała przede wszystkim ułatwić dotarcie do bielskich nekropolii. We Wszystkich Świętych masowo odwiedzamy bliskich spoczywających na różnych cmentarzach. Dlatego tego dnia w rejonie cmentarzy panuje niesamowity ścisk. Co roku pojawiają się apele, aby w miarę możliwości ograniczyć indywidualne wyjazdy samochodem, a preferować komunikację miejską. W tym roku do tych apeli doszedł bardzo istotny argument ekonomiczny.

Sukces frekwencyjny MZK

1 listopada na linii nr 7, zrealizowano łącznie ok. 170 kursów w obie strony. Rekordowa była również liczba przewiezionych tego dnia na tej linii pasażerów – 11.635, co daje średnio 68 pasażerów na kurs przy realizacji kursów w godzinach od 9.45 do 17.00 co 7,5 minuty. Jest to najwyższy wynik pomiarów badań napełnienia na linii nr 7 w dniu Wszystkich Świętych. Zwiększone liczby pasażerów były odnotowywane również na innych liniach komunikacyjnych.

Tego dnia wprowadzono także nowe rozwiązanie w postaci tymczasowego buspasu na ul. Karpackiej, co pozwoliło na uprzywilejowanie transportu zbiorowego na newralgicznym odcinku przed cmentarzem komunalnym. Dzięki buspasowi udało się znacznie zmniejszyć opóźnienia w realizacji kursów autobusów. Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w Kamienicy wymusiło również wyłączenie z ruchu kołowego ul. Niwnej – z wyłącznym dopuszczeniem ruchu transportu zbiorowego i dojazdu mieszkańców do posesji. Działanie to – podobnie jak wprowadzenie buspasa – wpłynęło na udrożnienie przejazdu autobusów i pozwoliło na ograniczenie opóźnień w kursowaniu linii.

CZYTAJ TAKŻE:

Źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry