Regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej na Jeziorze Żywieckim 2024

foto: UM Żywiec

46. Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej to wydarzenie, które przyciąga wielu entuzjastów żeglarstwa. Odbędą się one 6 lipca 2024 roku na Jeziorze Żywieckim, gromadząc uczestników i widzów zainteresowanych sportową rywalizacją. Organizatorem imprezy jest Politechnika Krakowska, a patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.

46. Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej

Pierwszym punktem programu będą oficjalne zgłoszenia załóg, które rozpoczną się o godzinie 9:00 i potrwają do 10:00. W tym czasie uczestnicy będą mogli zarejestrować swoje załogi i przygotować się do rywalizacji. Uroczyste rozpoczęcie regat zaplanowane jest na godzinę 11:00. Ceremonia otwarcia tradycyjnie przyciąga uwagę zarówno uczestników, jak i widzów, tworząc atmosferę pełną emocji i oczekiwania.

Kategorie Rywalizacji

Tegoroczne regaty oferują rywalizację w kilku kategoriach, co pozwala na uczestnictwo różnorodnych jednostek żeglarskich. Oto główne kategorie:

Omega Standard

Kategoria Omega Standard obejmuje tradycyjne łodzie, które są ikoną polskiego żeglarstwa. Te klasyczne jednostki od lat cieszą się popularnością wśród żeglarzy, a ich obecność na regatach gwarantuje wysoki poziom sportowy i emocjonującą rywalizację.

Jachty Kabinowe do 6,5 m i powyżej 6,5 m

Rywalizacja w tej kategorii jest podzielona na dwie grupy: jachty kabinowe o długości do 6,5 metra oraz jachty powyżej 6,5 metra. To doskonała okazja dla miłośników większych jednostek, aby zaprezentować swoje umiejętności i technikę żeglarską.

Klasa Open

Klasa Open to najbardziej otwarta i różnorodna kategoria regat. Umożliwia ona start różnym typom jednostek, co sprawia, że rywalizacja jest bardzo dynamiczna i zróżnicowana. W tej kategorii liczy się przede wszystkim umiejętność adaptacji do zmiennych warunków na wodzie oraz wszechstronność żeglarzy.

Po całodziennych zmaganiach, zakończenie regat planowane jest na godziny 16:00-17:00. Będzie to moment podsumowania wyników oraz wręczenia nagród dla najlepszych załóg. Całość wydarzenia odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Politechniki Krakowskiej w Żywcu, który zapewnia doskonałą infrastrukturę do organizacji tego typu imprez.

Plan Wydarzenia:

 • 09:00 – 10:00 – Oficjalne zgłoszenia załóg
 • 11:00 – Uroczyste rozpoczęcie regat
 • 11:15 – 16:00 – Rywalizacja w różnych kategoriach
  • Omega Standard
  • Jachty Kabinowe do 6,5 m
  • Jachty Kabinowe powyżej 6,5 m
  • Klasa Open
 • 16:00 – 17:00 – Zakończenie regat i wręczenie nagród

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt