Regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej 2023 na Jeziorze Żywieckim

Już w ten weekend, odbędą się 45. Regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej. Impreza odbędzie się w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego w Żywcu na malowniczym Jeziorze Żywieckim. To niezwykłe wydarzenie jest organizowane przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK. 

Rozwój Regat od 1977 roku

Historia Regat o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej sięga roku 1977, kiedy to po raz pierwszy rozegrano wyścigi w klasie omega. Od tamtej pory impreza zyskała ogromną popularność, przyciągając liczne grono żeglarzy i widzów. Celem tych zawodów jest promowanie żeglarstwa na Jeziorze Żywieckim oraz propagowanie aktywnego i bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Dodatkowo, organizatorzy regat starają się promować atrakcyjne tereny do uprawiania sportów wodnych i rozwijać pasję żeglarstwa wśród młodych ludzi.

Klasyfikacje i Memoriał im. Zbigniewa Kuci

W tegorocznej edycji regat przewidziane są cztery klasyfikacje, które zapewnią rywalizację na najwyższym poziomie. Będą to:

  • Klasa Omega
  • Jachty kabinowe do 6,5 metra
  • Jachty kabinowe powyżej 6,5 metra
  • Klasyfikacja OPEN

Ponadto, w ramach regat odbędzie się tradycyjny Memoriał im. Zbigniewa Kuci. Jest to hołd dla jednego z najwybitniejszych polskich żeglarzy, który poświęcił swoje życie żeglarstwu i propagowaniu sportów wodnych w Polsce. Memoriał stanowi nie tylko okazję do uczczenia pamięci Zbigniewa Kuci, ale także do rywalizacji i podziwiania umiejętności żeglarskich najlepszych zawodników.

Więcej szczegółów na poniższym plakacie:

foto: Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego PK w Żywcu

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt