Ratownicy WOPR uporządkowani DZIKIE WYSYPISKO ŚMIECI

W piątek (17 czerwca) ratownicy WOPR Beskidy oddział rejonowy w Żywcu wysprzątali dzikie wysypisko śmieci, które znajdowało się w okolicach jeziora żywieckiego.

“Bezpieczeństwo i odpowiedzialność to dwa, jakże powiązane ze sobą słowa, które wchodzą w skład naszego “WOPRowskiego dekalogu”. 

Ratownicy Beskidzkie WOPR dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, jak i o stan otaczającego nas środowiska.

W dniu dzisiejszym nasi ratownicy uporządkowali DZIKIE WYSYPISKO ŚMIECI, które “ewoluowało” i rozrastało się z każdym dniem, dzięki pomocy nikogo innego jak ludzi… Ludzi, którzy dokładali swoją “cegiełkę” do tego co możecie Państwo zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Godzina sprzątania, 4 ratowników Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w Żywcu i kilkaset kilogramów śmieci, a wśród nich… butelki szklane, butelki plastikowe, puszki, tacki z grilla, jednorazowe grille, opakowania po kiełbasach, opony, wiaderka, opakowania po chipsach, ogrom opakowań z McDonald’s… 

Zebrane śmieci zostały przetransportowane łodzią na drugi brzeg przy Plaża Miejska W Zywcu , gdzie znajduje się kontener na śmieci. 

Jesteśmy zniesmaczeni zachowaniem osób, które wypoczywają nad wodą, jednocześnie nie zważając na konsekwencje swoich czynów.
Wspomniane śmieci to nie tylko rozerwane worki oraz pojedyncze, dokładane odpady, to również ogrom potłuczonego szkła oraz innych niebezpiecznych śmieci, które zagrażają wszystkim żywym organizmom korzystającym z tego jakże malowniczego zbiornika, jakim jest Jezioro Żywieckie. ” pisze WOPR Żywiec

Drogi egoisto, zanim porzucisz śmieć, pomyśl o innych osobach i zwierzętach oraz zwróć uwagę na swoje nieodpowiedzialne zachowanie. !!!

foto. WOPR Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

Przewiń do góry