Rajd Wisły 2023 na ulicach powiatu żywieckiego! – TRASA, MAPA

Rajd Wisły 2022 foto. Jakub Rozmus

Już w dniach 29-30 września 2023 ruszy 68. edycja Rajdu Wisły, jednego z najstarszych motorsportowych wydarzeń w Polsce, które należy do najbardziej cenionych i lubianych rajdów samochodowych w naszym kraju. Rywalizacja na trudnych górskich trasach zawsze dostarcza mnóstwa emocji i uchodzi za jedną z najbardziej wymagających w rajdowym kalendarzu. 

W tym roku rajd zawita do powiatu żywieckiego, gdzie w 29 września w Węgierskiej Górce i Cięcinie zostanie przeprowadzony odcinek testowy. 30 września zawodnicy przejadą przez odcinki specjalne zlokalizowane na terenie Żywca, Rychwałdu czy Gilowic. Co ciekawe, baza serwisowa znajdować się będzie w amfiteatrze pod Grojcem.

Odcinek Testowy w Węgierskiej Górce i Cięcinie

W dniu 29.09.2023 roku na drogach gminy Węgierska Górka oraz Cięcina zostanie przeprowadzony odcinek testowy 68 Rajdu Wisły. W związku z tym, w godzinach 7:30 – 12:00 zamknięty zostanie ruch drogowy na ul. Sosnowej i ul. Widokowej.

Automobilklub Śląski, organizator rajdu, gorąco prosi mieszkańców o zaplanowanie wyjazdów i przyjazdów oraz podróży w taki sposób, aby uniknąć dróg wyłączonych z ruchu.

Dzień Drugi Rajdu Wisły na ulicach Żywca, Rychwałdu i Gilowic

Drugiego dnia, czyli 30 września, rajd przenosi się do Żywca, Rychwałdu i Gilowic. To tutaj odbędą się emocjonujące odcinki specjalne, które dostarczą sporo motoryzacyjnych wrażeń. 

Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje o utrudnieniach drogowych związanych z organizacją wydarzenia. W godzinach 8:00 – 17:00 zostaną zamknięte następujące odcinki dróg:

Żywiec: ulica Wichrowa, Partyzantów, Pod Łyską, Świerkowa, Kocurowska (od pętli autobusowej do skrzyżowania z ulicą Wichrową), Nad Dworem, Moszczanicka (od ulicy Nad Dworem do ulicy Rychwałdzkiej), Rychwałdzka.

Rychwałd: ulica Franciszkańska (od skrzyżowania z ulicą Spacerową), Spacerowa, Beskidzka (od skrzyżowania z ulicą Dział), Zielona, Wierzbowa, Plebańska, Polna, Świętego Jana, Dział, Zapolnicka, Na Grapie.

Gilowice: Marszałki, Wesoła (do skrzyżowania z ulicą Krakowską).

W związku z powyższym autobusowa linia powiatowa Kocoń – Szpital Żywiec dnia 30 września 2023 r. w godzinach 8:00 – 17:00 będzie kursowała z ominięciem przystanków znajdujących się na w/w ulicach.

Zachowanie Bezpieczeństwa

Zwracamy się również z apelem o zdrowy rozsądek i zachowanie niezbędnych zasad bezpieczeństwa podczas oglądania zmagań załóg biorących udział w rajdzie. Warto również przypomnieć, że po przejeździe samochodu oznaczonego literą „S2” pod żadnym pozorem nie wolno przechodzić przez trasę odcinka, a także wychodzić poza strefy wyznaczone taśmami. Dodatkowo nie wolno wjeżdżać na trasę odcinka samochodami, ani innymi środkami transportu, nawet rowerami. Organizator prosi kibiców, a także osoby mieszkające przy trasie o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt