Rajd Cieszyńska Barbórka 2023 – na trasie pojawią się najlepsi kierowcy.

foto. FB Rajd Cieszyńska Barbórka

Rajd Cieszyńskiej Barbórki 2023, odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2023 roku w Cieszynie. To wyjątkowe wydarzenie to prawdziwa gratka dla miłośników motorsportu, a także doskonała okazja do uczczenia zakończenia sezonu rajdowego. Na uczestników czekać będą wielkie emocje.

Rajd Cieszyńska Barbórka 2023 przyciąga fanów z całego kraju

Rajd Cieszyńska Barbórka to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu motorsportowym na południu Polski. Odbywający się w Województwie Śląskim rajd to prawdziwa klasyka, która przyciąga fanów i zawodników z całego kraju. 

W tym roku rajd odwiedzą zawodnicy trzech mistrzowskich cykli: Rajdowych Mistrzostw Południa, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. To oznacza, że na trasie pojawią się najlepsi kierowcy, gotowi do walki o prestiżowe tytuły mistrzów.

Na zawodników czeka sześć odcinków specjalnych oraz prolog w Cieszynie. Zawodnicy rajdu okręgowego mają do pokonania 49 kilometrów odcinków specjalnych, zaś zawodnicy SKJS 25 kilometrów.

Rajd cieszyńska Barbówka 2023 Cieszyn - program

Oficjalne rozpoczęcie rajdu zaplanowano na piątek, 17 listopada. Ceremonia startu odbędzie się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie, a następnie zawodnicy wyruszą do emocjonującego prologu. Prolog ten poprowadzi uliczkami niedaleko centrum miasta, tworząc niezwykłą atmosferę i okazję dla kibiców do śledzenia zawodów.

  • Zawodnicy SKJS wystartują o godzinie 19:00.
  • Załogi RO wyruszą o godzinie 20:30.

Warto zaznaczyć, że czasy osiągnięte na widowiskowym prologu nie będą wliczane do klasyfikacji generalnej rajdu. To jednak nie przeszkadza w uczestnictwie w tym wielkim rajdowym święcie, które jest skierowane przede wszystkim do kibiców.

Sobota, 18 listopada, to dzień, w którym zawodnicy zmierzą się z prawdziwym wyzwaniem. Na nich czeka sześć wymagających odcinków specjalnych, na których będą musieli dać z siebie wszystko. Próby odbędą się w Zamarskach oraz Lipowcu, a jedna z nich nosi imię Zbigniewa Cieślara, jako uhonorowanie tego wspaniałego zawodnika.

  • Dla zawodników rajdu okręgowego trasa rajdu liczyć będzie 49 kilometrów oesowych.
  • Dla zawodników startujących w ramach SKJS to 25 kilometrów oesowych wyzwań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ceremonię mety rajdu przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie zaplanowano na godzinę 17:25 dla uczestników Rajdowych Mistrzostw Południa i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Dla uczestników Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska uroczyste zakończenie rajdu przewidziano na godzinę 18:40

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt