Radny PiS złożył interpelacje, bo nikt nie wspomniał o jego szachowym ,,sukcesie”.

Turniej Szachowy Radnych i Pracowników Samorządowych odbył się pod koniec maja w Hali im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej. W rozgrywkach wziął udział m.in. bielski radny, który zajął piąte miejsce. Kilka dni temu złożył interpelację, w której anonimowo skarży się, że nikt nie napisał o jego ,,sukcesie”.

27 maja w Hali im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Bielsku-Białej został rozegrany I Turniej Szachowy Radnych i Pracowników Samorządowych. W imieniu prezydenta miasta imprezę otworzył jego zastępca Adam Ruśniak. Po rozegraniu siedmiu około półgodzinnych rund turniej wygrał Józef Koźmiński reprezentujący Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a kolejne miejsca na podium zajęli Marcin Konior z Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz i Adrian Olecki z Towarzystwa Sportowego Podbeskidzie. Wszyscy oni zgromadzili po 5,5 pkt. O kolejności zdecydowała punktacja pomocnicza.

Edward Kołek złożył interpelację

Minęły dwa tygodnie od rozegranego turnieju. Radny Edward Kołek postanowił stanąć w obronie pominiętego przez media radnego i złożył interpelacje, w której pyta o to, czy media celowo pominęły informację o ,,sukcesie” radnego. 

W turnieju wzięło udział 24 zawodników – 23 pracowników samorządowych i 1 (!) radny. Zajął on w turnieju 5 miejsce z 5 punktami (o 0,5 pkt mniej od zwycięzcy turnieju ) i był jedynym zawodnikiem, który pokonał zwycięzcę Józefa Koźmińskiego z BBOSiR-u. I tej informacji próżno szukać w mediach np. w Magazynie Ratuszowym , w którym znalazła się krótka sympatyczna informacja o turnieju. Radny został pominięty. Czy autor tej relacji podpisujący się literką “r” ma takie wytyczne, czy stosuje autocenzurę uprzedzającą. – zapytał w interpelacji radny Kołek

W interpelacji radny Kołek zapomniał podać tylko, że tym jedynym radnym, który startował w turnieju szachowym, był… Edward Kołek.

foto. UM Bielsko Biała
źródło: Eska.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry