Radio nadawane w Bielsku-Białej i Żywcu znika po 25 latach? Jest oświadczenie nadawcy.

Wtorkowe posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyniosło istotne zmiany w krajobrazie radiowym naszego regionu. W trakcie tej sesji podjęto decyzję o uchyleniu koncesji diecezjalnego Radia Anioł Beskidów. Jest to niezwykle ważne zdarzenie w świecie mediów, zwłaszcza dla mieszkańców Bielska-Białej i Żywca, gdzie rozgłośnia ta miała swoich oddanych słuchaczy.

Powód uchylenia koncesji

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, przewodniczący KRRiT, prof. Tadeusz Kowalski, poinformował o uchyleniu koncesji dla Radia Anioł Beskidów. Rozgłośnia ta działała jako diecezjalne radio od stycznia 1998 roku i cieszyła się zaufaniem słuchaczy, przekazując programy o tematyce religijnej, zdrowotnej, kulturalnej i tradycyjnej. Istotną rolę odgrywały nabożeństwa i modlitwy transmitowane przez Radio Anioł Beskidów.

Niestety, portal wirtualnemedia.pl nie otrzymał oficjalnej odpowiedzi od rozgłośni na temat przyczyn uchylenia koncesji. Jednakże, biskup diecezji bielsko-żywieckiej, będący właścicielem radia, w korespondencji z regulatorem zapowiedział zaprzestanie nadawania, co wskazuje na istnienie pewnych problemów wewnętrznych lub finansowych.

Decyzja o uchyleniu koncesji Radia Anioł Beskidów może mieć znaczny wpływ na społeczności, która przez wiele lat czerpała z tego źródła programów o charakterze religijnym i kulturalnym. Przede wszystkim, wierni słuchacze radia zostaną pozbawieni możliwości uczestniczenia w regularnych nabożeństwach i modlitwach transmitowanych na antenie. To może stanowić duże wyzwanie dla wielu osób, które na co dzień polegają na tych transmisjach jako na źródle duchowego wsparcia.

Ponadto, Radio Anioł Beskidów było cennym źródłem informacji i rozrywki na lokalnym poziomie. Programy o zdrowiu, kulturze i tradycji stanowiły ważny element życia kulturalnego regionu. 

Oświadczenie dyrektora radia Anioł Beskidów

1. Nadawca wniósł do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o podtrzymanie koncesji w zakresie stacji nadawczej Góra Magurka (częstotliwość 90,2 MHz).

2. Nadawca wnioskował o uchylenie koncesji w zakresie stacji nadawczych w Andrychowie-Wieprzu, Bielsku-Białej i Żywcu Góra Grojec.

3. Na dzień 26 lipca 2023 roku Nadawca nie otrzymał jeszcze pisemnej decyzji KRRIT w sprawie powyższych wniosków.

4. Radio Anioł Beskidów nadaje program zgodnie z prawem na podstawie koncesji obowiązującej do 2028 roku. Ten stan potwierdza Wykaz Koncesji na oficjalnej stronie KRRIT (na dzień 26 lipca 2023 roku).

5. Podjęte kroki nie zmieniają zasięgu naszej stacji, która, jak dotychczas, nadaje na częstotliwości 90,2 MHz. – pisze ks. Piotr Bączek Dyrektor Radia Anioł Beskidów

Źródło: wirtualnemedia.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt