Quad uderzył w dwa samochody. Kierowca i pasażer kompletnie pijani.

foto. KPP Oświęcim

Służby ratunkowe interweniowały w Kętach gdzie doszło do wypadku quada, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierujący pojazdem – mieszkaniec powiatu bielskiego był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Wypadek quadu w Kętach- kierowca i pasażer byli pod wpływem alkoholu

Quad uderzył w dwa samochody. Kierowca i pasażer kompletnie pijani.

Do poważnego wypadku quada doszło w Kętach. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 27 – letni mieszkaniec  powiatu bielskiego,  kierując quadem z przyczepką na której wiózł węgiel, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w dwa zaparkowane przy jezdni samochody: volkswagena i mazdę. W wyniku wypadku kierujący quadem doznał poważnego urazu nogi oraz ogólnych potłuczeń.  Pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na leczenie do szpitala. Okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania, a w jego organizmie znajdowały się 3 promile alkoholu.

Pasażerem pojazdu był 38 – letni mieszkaniec Bielska – Białej, który nie doznał obrażeń ciała. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu, ponadto policjanci zabezpieczyli przy nim woreczek z niewielką ilością suszu roślinnego (marihuany).

Konsekwencje prawne dla kierowcy i pasażera

Należy pamiętać, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości to bardzo poważne przestępstwo. Zgodnie z polskim prawem, za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, a także co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna sięgająca do 60 tysięcy złotych.

Dodatkowo, posiadanie narkotyków jest surowo karane. W przypadku znalezienia przy sobie niewielkiej ilości marihuany, można spodziewać się kary pozbawienia wolności do 3 lat.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry