Pucharu Świata w skokach narciarskich wskazówki dojazdu

W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2022. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

W pierwszy weekend listopada na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizacja na wiślańskim obiekcie tradycyjnie podzielona została na trzy ni. W piątek, 4 listopada 2022 odbędą się kwalifikacje. Natomiast w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną zawody indywidualne.

W piątek 4 listopada na godz. 12.00 zaplanowano oficjalny trening kobiet, o 16.00 trening mężczyzn, a o 18.15 odbędą się kwalifikacje mężczyzn. Tego dnia nie przewiduje się zmian w organizacji ruchu. W sobotę otwarcie bram nastąpi o godzinie 10.00, a o 12.00 odbędzie się konkurs indywidualny kobiet. Start pierwszej rundy zawodów mężczyzn zaplanowany jest na 16.00. Natomiast w niedzielę konkurs kobiet ma wystartować o 12.00, a zawody mężczyzn o 16.00. Tak jak w poprzednich latach, przed rozpoczęciem zawodów zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni.

W sobotę i niedzielę, na około godzinę przed rozpoczęciem zawodów i do ich zakończenia, w zależności od natężenia ruchu, zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka – od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do parkingu znajdującego się pod stokiem narciarskim w Cieńkowie. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się kibice. W tym miejscu ruchem będą kierowali policjanci z drogówki.

“Uwaga kierowcy! W rejonie skoczni ruch pojazdów w obie strony zostanie przywrócony, gdy większość kibiców opuści obiekt oraz kierowcy pojazdów wyjadą z parkingów. Zwracamy się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń policjantów oraz służb porządkowych!”  – apeluje Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie.

Parkingi dla uczestników imprezy:

– od strony centrum miasta:
P-1. Parkingi przy ul. Malinka („Zajazd u Grażyny”) – 100 pojazdów osobowych,
P-2. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw „Zajazdu u Grażyny”) – 80 samochodów osobowych,
P-3. Parking przy ul. Malinka (naprzeciw DW Geovita”) – 100 samochodów osobowych,
P-4. Parking przy ul. Wyzwolenia (przy wyciągu narciarskim „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych,

Pojemność parkingów od strony centrum Wisły – 1000 samochodów osobowych i 15 autobusów

– od strony Szczyrku:
P-6.Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych,
P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych,
P-8. Parking przy ul. Malinka (wyciąg “Klepki”) – 200 samochodów osobowych,
P-9. Parking przy ul. Malinka (wyciąg „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych.

Pojemność parkingów od strony Szczyrku – 600 samochodów osobowych.

Skład kadry polskiej oraz zbiorczy terminarz zawodów znajdziecie TUTAJ.

źródło wisla.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry