Puchar Świata w skokach narciarskich w Szczyrku? ,,Odbędzie się tam Polski Turniej”.

turniej pucharu świata w szczyrku

Czy Szczyrk będzie kolejnym Polskim miastem, w którym będą odbywać się konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich? Jest wstępny kalendarz na sezon 2023/2024.

Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Szczyrku

Podczas sobotniego zebrania podkomisji skoków narciarskich FIS ds. planowania kalendarza, padła propozycja organizacji kolejnego konkursu, który miałby odbywać się w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że nasz kraj doczeka się swojego turnieju w ramach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Wisła, Zakopane oraz Szczyrk – to w tych miastach miałyby odbyć się konkursy przez 10 dni. 

“Polski turniej” miałby się odbyć  zaraz po Turnieju Czterech Skoczni, a składać ma się z pięciu konkursów indywidualnych: dwóch w Wiśle (13-14 stycznia), jednego w Szczyrku (17 stycznia) oraz dwóch w Zakopanem (20-21 stycznia).

Propozycje do kalendarza skomentował Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. 

Wyżej opisywana sytuacja daje nam nowe możliwości. Chcemy z tego skorzystać zaprezentować skoki narciarskie w turniejowym kontekście w Polsce, co będzie innowacją. Niemcy, Austriacy czy Norwegowie mają swoje turnieje, a teraz taką okazję będą mieli Polacy. Co ciekawe, użyjemy podczas niego wszystkich pucharowych formatów. Odbędą się zawody indywidualne, duetów, a także drużynowe. Razem z organizatorami postaramy się wypracować sposób na wyłonienie zwycięzcy takiego mini-cyklu. Ostateczne reguły nie są jeszcze nakreślone – podkreślił w rozmowie z portalem skijumping.pl

foto: skijumping.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt