Puchar Świata w skokach narciarskich 2024 Szczyrk – parkingi, utrudnienia

foto. szczyrk.cos.pl

Już jutro najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie rywalizować będą w Szczyrku podczas Pucharu Świata. To prestiżowe wydarzenie przynosi ze sobą pewne zmiany w organizacji ruchu oraz istotne informacje dla kibiców.

Zawody Pucharu Świata 2024 w Szczyrku

PolSKI Turniej w naszym regionie rozpoczął się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Z kolei na 16-17 stycznia (kwalifikacje i konkurs) zaplanowano zawody na skoczni Skalite w Szczyrku, gdzie zimowy Puchar Świata odbędzie się po raz pierwszy.

𝟭𝟲.𝟬𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟰, wtorek
16:00 – oficjalny trening (2 serie)
18:00 – kwalifikacje

𝟭𝟳.𝟬𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟰, środa
16:30 – seria próbna
17:30 – konkurs indywidualny

Zmiany w organizacji ruchu w trakcie trwania skoków narciarskich w Szczyrku

Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich poinformowali, że w dniach od 14 do 18 stycznia 2024 roku zostaną wprowadzone pewne zmiany w organizacji ruchu na odcinku ul. Sportowej i Deptaku nad Żylicą. Impreza ma status imprezy masowej, co wymaga przestrzegania przepisów ustawy o ochronie imprez masowych.

  1. Zamknięcie Deptaku nad Żylicą: Od 14 stycznia 2024 roku od godziny 16:00 do 18 stycznia 2024 roku do godziny 09:00, będzie wyłączony odcinek Deptak nad Żylicą, począwszy od budynku dolnej stacji kolejki linowej skoczni aż do skrzyżowania z ul. Plażową.

  2. Zamknięcie ul. Sportowej: Dodatkowo, od 16 stycznia 2024 roku do 18 stycznia 2024 roku, ul. Sportowa będzie zamknięta od budynku dolnej stacji kolejki linowej skoczni w kierunku posesji przy ul. Sportowej 5 oraz wokół skoczni w kierunku Amfiteatru, aż do skrzyżowania z wyjazdem z Amfiteatru na Deptak nad Żylicą. To ograniczenie będzie obowiązywać codziennie od godziny 07:00 do godziny 20:00.

  3. Wejściówki dla Mieszkańców: Mieszkańcy posesji przy ul. Sportowej oraz Deptaku nad Żylicą, których budynki znajdą się w strefie zmiany organizacji ruchu, otrzymają specjalne wejściówki i wjazdówki, które uprawniają ich do wejścia i wjazdu na teren imprezy masowej.

Parkingi dla uczestników imprezy

Centrum Przesiadkowe na Skalitem (bezpłatny) – 130 miejsc
– przy Szkole Podstawowej nr 1 (bezpłatny) – 30 miejsc
– przy ul. Dębowej (płatny) – 200 miejsc
– wyznaczone miejsca na chodnikach wzdłuż głównej drogi (bezpłatne)
– prywatne, mniejsze parkingi na terenie miasta

Droga wojewódzka nr 942 (główna droga) przez cały czas trwania Pucharu Świata pozostaje przejezdna, bez zmian w organizacji ruchu.

Transport publiczny dla kibiców

Komunikacja Beskidzka (autobus linii 120) będzie jeździł zgodnie z rozkładem, który znajdziecie na stronie internetowej: www.komunikacjabeskidzka.pl

Po terenie miasta Szczyrk jeździ również darmowy skibus, którym możecie się dostać z najróżniejszych miejsc w Szczyrku pod skocznię Skalite. Rozkład jazdy skibusa: https://www.szczyrkowski.pl/zima/skibus

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt