Przez Żywiec przejdzie wielobarwny i roztańczony korowód Tygodnia Kultury Beskidzkiej !

korowód TKB 2023 Żywiec
foto. Miasto Żywiec

Korowody Tygodnia Kultury Beskidzkiej to najbardziej charakterystyczne, wielobarwne, roztańczone i rozśpiewane wydarzenia w trakcie całej trwającej aż 9 dni imprezy. To niepowtarzalne święto folkloru przyciąga rzesze mieszkańców i turystów z Polski i zagranicy. Wydarzenie ma długą tradycję, a Górale, którzy tak bardzo pielęgnują swoje korzenie, liczą podobno każdy kolejny rok od TKB do TKB.

Korowody Tygodnia Kultury Beskidzkiej to wydarzenie pełne barw, tańca i muzyki

Korowody to pełne energii i pasji widowisko, które z pewnością zapadnie w pamięć każdemu uczestnikowi. Uczestniczące w nim zespoły prezentują różnorodne tańce i pieśni ludowe, odwołujące się do lokalnych tradycji i zwyczajów. Kostiumy, które noszą górale, są nie tylko piękne, ale również pełne symboliki i historii. Kolorowe hafty, koronki i zdobienia tworzą niepowtarzalny efekt wizualny, który wzbogaca każdy występ.

Obecnie Tydzień Kultury Beskidzkiej to impreza o zasięgu międzynarodowym, przyciągająca gości z różnych zakątków świata. To nie tylko okazja do zobaczenia kulturowego dziedzictwa Beskidów, ale także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i integracji różnych społeczności.

Harmonogram wydarzenia i uczestniczące zespoły

Już dzisiaj tj. 3 sierpnia o godzinie 11.00 żywiecki korowód TKB wyruszy spod Ronda Grunwaldzkiego, ulicą Kościuszki, by dotrzeć na żywiecki Rynek.

W tym roku w korowodzie Tygodnia Kultury Beskidzkiej wezmą udział zespoły reprezentujące różne regiony i kraje. Oto lista uczestniczących zespołów:

  1. Ziemia Myślenicka
  2. Chile
  3. Słowenia
  4. Powiśle
  5. Albania
  6. Węgry
  7. Czechy
  8. Maroko

Wszystkie zespoły mają unikalny styl i repertuar, dzięki czemu publiczność będzie miała okazję poznać różnorodność kultur i tradycji.

Po korowodzie zespoły zaprezentują się na żywieckim Rynku, a wieczorami można obejrzeć ich występy na amfiteatrze Pod Grojcem. To miejsce, gdzie odbywają się koncerty, występy folklorystyczne i pokazy taneczne. Publiczność ma szansę bliżej poznać kulturę i tradycje różnych narodów, a także wziąć udział w warsztatach i spotkaniach tematycznych.

Co jeszcze czeka nas w trakcie trwania tegorocznego TKB?Zapoznaj się z programem, który zamieściliśmy w poniższym artykule.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt