PRZETARG NA BUDOWĘ SALI GIMNASTYCZNEJ

Ruszył przetarg na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach. To największa placówka oświatowa, dla której organem prowadzącym jest Powiat Bielski.

– Z radością mogę poinformować, że udaje nam się powoli spinać finansowanie tej inwestycji. Są to środki własne powiatu i dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich – mówi starosta bielski Andrzej Płonka. To ok. 60 proc. kosztów całej inwestycji. Samorządowiec przypomina, że bielskie starostwo czeka jeszcze na decyzję w sprawie środków z ministerstwa sportu. 

W popularnej „resortówce”, przy ul. Traugutta od nowego roku szkolnego będzie uczyło się, w technikum i szkole branżowej prawie tysiąc uczniów. Obecnie szkoła ma do dyspozycji 2 małe sale gimnastyczne oraz boiska zewnętrzne. Sale są obłożone zajęciami, młodzież kończy lekcje późnym popołudniem. – To realizacja planu z czasu, kiedy przenosiliśmy istniejący wówczas Zespół Szkół „Silesia” do kompleksu budynków przy ul. Traugutta. Oczywistym było, że taka ilość uczniów będzie potrzebowała odpowiedniej bazy sportowej do realizacji nie tylko lekcji, ale także zajęć pozalekcyjnych – mówi Andrzej Płonka.

Nowy obiekt zabierze fragment jednej z dwóch istniejących sal gimnastycznych. Powodem są instalacje podziemne. W wyniku inwestycji szkoła zyska dodatkowe pomieszczenie, które przeznaczy na siłownię.

źródło/foto Powiat Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt