Przenieś się w czasie do lat 70 – dwie wystawy dostępne do końca września!

foto. Bielskie Centrum Kultury

W ramach wydarzenia Dni Bielska-Białej utworzono fascynujący projekt o nazwie KONTENER M3  oraz wystawę SZYTĘ NA MIARĘ. To świetna okazja aby przenieść się w czasie do lat 70 i poczuć ducha tamtych czasów. 

KONTENER M3 - Przeniesienie w czasie

KONTENER M3 mieści się na Placu chrobrego. To niezwykła inicjatywa, która przeniesie odwiedzających w czasie do bloku z wielkiej płyty sprzed 50 lat. Wnętrze tego kontenera zostało zaaranżowane w stylu M3design lat 70., co sprawia, że wchodząc do środka, niemalże czujemy energię i ducha tamtych czasów. Jakie są charakterystyczne cechy tego stylu?

  • Kolorowe akcenty: W latach 70. kolor miał znaczenie. Wnętrza były pełne jaskrawych barw, które dodawały energii i optymizmu.

  • Wyraźne wzory: Wzory, które dominowały w tamtych latach, także są tu obecne. Kwiatowe motywy, abstrakcyjne wzory na tkaninach i na ścianach – to wszystko wpisuje się w estetykę M3design.

  • Charakterystyczne elementy dekoracyjne: Lata 70. to czas, kiedy dekoracje wnętrz były wyraziste i pełne ekspresji. Lampy, meble i inne elementy wystroju były unikalne i niepowtarzalne. KONTENER M3 posiada wiele takich unikatowych elementów, które przywołują ducha tamtych czasów.

Wystawa SZYTA NA MIARĘ - Moda lat 70.

Wspomnienia z lat 70. nie mogą obejść się bez wspomnień o modzie. To właśnie wtedy kształtował się charakterystyczny styl, który do dziś ma swoich wielbicieli. Wystawa SZYTA NA MIARĘ mieści się w oknach budynku przy ul. Ratuszowej 2. Co możemy zobaczyć na tej niezwykłej wystawie?

  • “Dzwony” i nie tylko: Spodnie dzwony były jednym z najbardziej charakterystycznych elementów mody lat 70., ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Na wystawie znajdziemy także minispódniczki, frędzle, hafty, kwieciste sukienki i wiele innych elementów garderoby tamtych czasów.

  • Eksperymenty z tkaninami: Lata 70. to czas, kiedy projektanci mody odważnie eksperymentowali z tkaninami. Na wystawie zobaczymy różnorodność materiałów, z których tworzono ubrania.

  • Akcesoria i dodatki: Moda lat 70. to nie tylko ubrania, to także akcesoria. Na wystawie znajdziemy oryginalne torebki, buty i biżuterię, które uzupełniały styl tamtych lat.

Jeśli jesteś w Bielsku-Białej, koniecznie odwiedź KONTENER M3 na Placu Chrobrego i wystawę SZYTA NA MIARĘ na ul. Ratuszowej 2. To podróż, której nie można przegapić!

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry