Przed nami ostatnia w tym roku edycja akcji ”Żyjące Książki”.

fot. Fundacja Ekologiczna Arka

25 listopada w Galerii Sfera odbędzie się ostatnia w tym roku edycja Żyjących Książek. Mieszkańcy Bielska-Białej po raz kolejny mają szansę udowodnić, że chętnie angażują się w ekologiczne akcje charytatywne – kiermasz książek cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i tych nieco młodszych czytelników.

Wspieranie placówek opiekuńczo-wychowawczych

Jednym z kluczowych elementów akcji Żyjące Książki jest budowa biblioteczek w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. W jubileuszowej, dziesiątej Żyjącej Biblioteczce, która powstała w świetlicy Pod Aniołami, w pracę nad jej powstaniem zaangażowani byli sami wychowankowie ośrodka. Co więcej, materiały wykorzystane do budowy regałów pochodziły z recyklingu, co podkreśla ekologiczny charakter inicjatywy.

Angażowanie społeczności lokalnej

Warto podkreślić, że mieszkańcy Bielska-Białej okazują ogromne zaangażowanie w akcje charytatywne i ekologiczne. Kiermasz książek organizowany w ramach Żyjących Książek cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i młodszych czytelników. Dzięki zebranym środkom udało się zakupić 500 biletów do kina dla podopiecznych świetlic prowadzonych przez Stowarzyszenie Hajstra oraz mieszkańców domów dziecka z Bielska-Białej i okolic.

Współpraca dla dobra środowiska

Galeria Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka prowadzą owocną współpracę, która skupia się na promocji ekologii i edukacji ekologicznej. Wspólnie przeprowadziły 10 edycji Żyjących Książek, 3 kiermasze charytatywne Zabawki ratują zwierzaki oraz akcję proekologiczną Łapmy Wodę, promującą racjonalne gospodarowanie zasobami wody deszczowej. Organizowane wydarzenia mają na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na kwestie związane z ochroną środowiska, takie jak oszczędne korzystanie z wody czy recykling używanych przedmiotów, w tym książek i zabawek.

Marketing manager Galerii Sfera, Dagmara Gąsiorek, podkreśla:
– Dzięki wydarzeniom organizowanym wspólnie z Fundacją Ekologiczną Arka zwracamy uwagę naszych klientów na wiele aspektów dotyczących środowiska. Pokazujemy, jak racjonalnie korzystać z wody, dbać o powietrze, a także nadać drugie życie używanym przedmiotom, takim jak książki czy zabawki. Dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i udział we wszystkich dotychczasowych akcjach. Obiecujemy, że w przyszłym roku nie zwolnimy tempa, ponieważ kwestie związane z ekologią są nam bardzo bliskie i chcemy je dalej kontynuować

Prezes Fundacji Ekologicznej Arka, Wojciech Owczarz, dodaje:
– Wydarzenia zorganizowane przy współpracy z Galerią Sfera pokazały dwie ważne rzeczy: lokalna społeczność czuje potrzebę pomagania i chce działać ekologicznie. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało nam się pomóc podopiecznym placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz zwierzętom m.in. z KOTełkowej Drużyny i przytuliska Przystań Ocalenie. Widząc efekty naszych działań, czujemy się coraz bardziej zmotywowani do pracy

CZYTAJ TAKŻE:

Akcja Żyjące Książki w Bielsku-Białej to nie tylko okazja do wsparcia lokalnych placówek opiekuńczo-wychowawczych i schronisk dla zwierząt, ale także dowód na zaangażowanie społeczności w działania ekologiczne i charytatywne. Współpraca między Galerią Sfera a Fundacją Ekologiczną Arka przynosi wymierne efekty i inspiruje do dalszych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska i pomocy potrzebującym.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry