Przed nami niebezpieczna noc. Ostrzeżenie 3-go stopnia – możliwe wystąpienie trąb powietrznych

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało donośne ostrzeżenie 3. stopnia. Mieszkańcy regionu zostali zaalarmowani o sytuacji za pomocą Alertu RCB.

IMGW ostrzega przed silnymi burzami. Istnieje prawdopodobieństwo powstania trąb powietrznych

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie potwierdziło ostrzeżenie 3-go stopnia, które pozostanie do godziny 7:00 w niedzielę, 27 sierpnia. Przewiduje się, że burzom będą towarzyszyły intensywne opady deszczu osiągające nawet 70 mm oraz gwałtowne porywy wiatru o prędkości do 120 km/h. W niektórych miejscach może również wystąpić grad. Dodatkowo, istnieje ryzyko tworzenia się trąb powietrznych.

Łowcy Burz Podbeskidzie wydali ostrzeżenie

Na swoim profilu Facebookowym, Łowcy Burz Podbeskidzie również powiadomili o istniejących zagrożeniach.

“Od strony Czech pędzi w naszym kierunku MCS z bardzo silnym wiatrem, jeżeli przetrwa wędrówkę i dotrze do nas to należy się liczyć z bardzo silnym wiatrem, nawalnym opadem deszczu oraz gradu. Układ w obecnej formie stanowi spore zagrożenie, należy obserwować rozwój sytuacji. Będziemy informować na bieżąco, w miarę upływu czasu wiedząc więcej. Zabezpieczmy lżejsze przedmioty w swoich ogrodach, przestawmy samochody dalej od drzew i przede wszystkim uważajmy na siebie.”

AKTUALIZACJA godz. 23:55

Łowcy Burz Podbeskidzie na bieżąco kontrolują sytuacje związaną z  nadciągającym frontem burzowym. Sytuacja jest coraz bardziej groźna.

Układ MCS znowu zyskał na sile, ma charakterystyczne wybrzuszenie tzw. Bow echo, które cechuje się bardzo niszczycielskim wiatrem.” – piszą na FB, Łowcy Burz Podbeskidzie

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt