Uroczyste otwarcie Placu Wojska Polskiego – znana jest już data.

plac wojska polskiego Bielsko-Biała
foto. Radio Bielsko

Bielsko-Biała od lat dąży do modernizacji swoich przestrzeni publicznych. Jednym z najnowszych osiągnięć jest rewitalizacja Placu Wojska Polskiego, który nabrał nowego blasku i znaczenia w życiu mieszkańców. W przyszłym tygodniu nastąpi oficjalne otwarcie. Z kolei zbliżające się Dni Bielska-Białej będą pierwszym wydarzeniem w odnowionym miejscu.

Kiedyś szpecący parking, teraz piękny plac

Przebudowa placu rozpoczęła się końcem 2021 r. Wcześniej to miejsce było zwykłym parkingiem, które szpeciło centrum Bielska-Białej. Władze postanowiły jednak to zmienić. Wieloletnie starania wreszcie przyniosły efekty. Przebudowa Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej zbliża się ku końcowi, a to oznacza, że mieszkańcy oraz wszyscy miłośnicy kultury i wydarzeń społecznych będą mieli okazję cieszyć się nowym, atrakcyjnym centrum miasta.

Koncerty, występy artystyczne i liczne wydarzenia kulturalne odbędą się na tej przestrzeni, przyciągając mieszkańców i gości miasta. Jednym z najbliższych wydarzeń, które odbędzie się w tym miejscu, będą Dni Bielska-Białej. Zapewnił prezydent na antenie Radia Bielsko. 

Plac Wojska Polskiego z fontanna, fortepianem, ławkami i roślinnością

Projekt rewitalizacji Placu Wojska Polskiego uwzględniał nie tylko estetyczne zmiany, ale także unikalne i nowoczesne rozwiązania.

Fontanna stanie się jednym z głównych punktów przyciągających mieszkańców i turystów, dzięki swoim rzeźbionym zdobieniom. Umieszczone na niej rzeźby żab nawiązują do stojącej przy placu słynnej Kamienicy “Pod Żabami”. Całość dopełniać będzie technologiczny aspekt – fontanna zmieniająca kolory i grająca, tworząca niezwykłe widowisko dla przechodniów.
Z kolei fortepian plenerowy i liczne ławki zapewnią miejsce wypoczynku i integracji. Na placu posadzono również drzewa – 23 klony i liczne rośliny.

Warto dodać, że kończą się również prace na sąsiedniej ul. Cyniarskiej. 

Oficjalne otwarcie Placu Wojska Polskiego

Uroczyste otwarcie placu zaplanowano na 29 sierpnia o godzinie 11:00.

foto. Radio Bielsko

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt