Przebudowa Parku Miejskiego „Lasek” w Czechowicach-Dziedzicach

foto: UM Czechowice-Dziedzice

Czechowice-Dziedzice, znane z licznych terenów zielonych, kontynuują rewitalizację swoich parków. Po udanych modernizacjach Parku Szwajcarska Dolina i Parku Świętej Barbary, teraz przyszedł czas na „Lasek”. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład, trwają prace nad przekształceniem tej przestrzeni w nowoczesny, wielofunkcyjny teren rekreacyjny.

Inwestycja w nowoczesną infrastrukturę rekreacyjną

Prace nad rewitalizacją parku „Lasek” obejmują szeroki zakres modernizacji, mający na celu stworzenie miejsca przyjaznego dla mieszkańców w każdym wieku. W sześciu punktach parku zainstalowano kolorowe mini place zabaw, gdzie dzieci mogą cieszyć się atrakcjami takimi jak mały domek na drzewie, strażacki kram, warsztat samochodowy, bujaki w kształcie motyla oraz koniczyny, a także kawiarenką. Dodatkowo, duży plac zabaw z huśtawką wagową oraz rekreacyjna górka z dwiema zjeżdżalniami oferują jeszcze więcej możliwości zabawy.

Przez park biegnie nowo wytyczona ścieżka pieszo-rolkowa, która zostanie pokryta czerwoną powłoką elastyczną na bazie żywic. Kolor czerwony będzie dominować w parku, widoczny również na niektórych ławkach, ustawionych w półokręgach wzdłuż ścieżki. Wzdłuż parku utworzono 45 nowych miejsc postojowych, z zastosowaniem ekologicznej geokraty, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych przy ul. Żwirki i Wigury.

Nowoczesne oświetlenie i zaawansowane systemy bezpieczeństwa

W ramach inwestycji wymieniane jest oświetlenie parku. Poza standardowymi oprawami na słupach, punkty świetlne zainstalowane będą także w gruncie. Aby zapewnić bezpieczeństwo, w parku ulokowanych zostanie 13 kamer monitoringu. Trwa również budowa tężni, która będzie miała zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny mechanizm, wyłączany zimą. Tężnia zostanie otoczona zbiornikiem wodnym z przejściem w formie łukowej kładki oraz alternatywnymi przejściami po dużych kamieniach.

Park „Lasek” będzie miejscem nie tylko do wypoczynku, ale i do aktywności fizycznej. Zainstalowano większość elementów siłowni terenowej, a dla miłośników kalisteniki dostępne będą urządzenia do street workoutu oraz skatepark. Projekt obejmuje także prace związane z roślinnością: pielęgnację oraz nasadzenia krzewów. W parku pojawią się domki dla jeży i budki dla nietoperzy, a przy wejściach ustawione zostaną plansze informacyjne i tablice edukacyjne.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt