Promocja Książki ” Cisiec Zarys Historii Cz.II” Zofii Pajestki – Jurasz

„Cisiec – zarys historii tom II” to zbiór tekstów wielu autorów pod redakcją Zofii Pajestki-Jurasz, który stanowi kontynuację opublikowanej w 2019 roku pierwszego wydania.

Pierwsza publikacja obejmowała tematykę historii miejscowości, jej mieszkańców oraz trudów ich życia na wsi. Książka, którą dziś przedstawiliśmy Państwu odnosi się do wiary i historii parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, historii powstawania szkoły i przedszkola, a także licznie działających w tej miejscowości stowarzyszeń i organizacji. Ważny element stanowi również nawiązanie do tradycji i obrzędowości Ciśca.

Publikacja jest bardzo wartościowa. Zawiera wiele relacji i wspomnień mieszkańców Ciśca, obfituje w zdjęcia i dokumenty archiwalne.

30 czerwca w świetlicy bibliotecznej w Ciścu odbyła się promocja II tomu książki autorstwa Zofii Pajestki-Jurasz „Cisiec zarys historii”. Licznie zgromadzonych gości przywitał wójt gminy Węgierska Górka, który w imieniu wszystkich złożył autorom gratulacje i podziękowania. Spotkanie uświetnił występ utalentowanych skrzypaczek– Zuzanny Dziedzic i Martyny Różyckiej. Autorka publikacji przygotowała również prezentację fotograficzną zdjęć historycznych Ciśca.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu tej pozycji, a w szczególności pani Zofii Pajestce-Jurasz. Wielkie dzieło potrzebuje trudu i współdziałania wielu osób. Cieszymy się, że szczęśliwie dobrnęliśmy do finału i możemy podzielić się efektem pracy

Książkę można zakupić w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka w cenie 80,00 zł.

źródło/foto Gmina Węgierska-Górka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt