Prof. Michał Zembala – wybitny kardiochirurg dołączył do zespołu Szpitala Żywiec.

foto. Szpital Żywiec

Profesor Michał Zembala, wybitny kardiochirurg, syn nieżyjącego prof. Mariana Zembali, dołączył do zespołu Szpitala w Żywcu. Od 16 listopada rozpoczyna przyjęcia w poradni kardiochirurgicznej.

Profesor Michal Zembala - Ekspert w Dziedzinie Kardiochirurgii

Profesor Michal Zembala to ceniony specjalista, którego doświadczenie i osiągnięcia zdobyły uznanie pacjentów i środowiska medycznego na całym świecie. Jego specjalizacją jest leczenie chorych z ciężką niewydolnością serca, a jego umiejętności obejmują zarówno zabiegi transplantacji serca, wszczepienia sztucznych komór serca, jak i sztucznego serca. 

Jednak to nie koniec osiągnięć Profesora Zembali. Jest on także pionierem w swojej dziedzinie. Wykonał pierwszą implantację sztucznego serca w naszym kraju, co stanowiło przełom w leczeniu pacjentów z niewydolnością serca. Jego umiejętności i determinacja przyczyniły się do przeprowadzenia pierwszych udanych retransplantacji serca.

Profesor Zembala jest znany z rozwoju innowacyjnej metody hybrydowej ablacji migotania przedsionków. Jest to technika, która pomaga pacjentom cierpiącym z powodu przetrwałego migotania przedsionków, skutecznie przywracając rytm zatokowy. Ta metoda jest przełomem w leczeniu arytmii serca i przynosi ulgę pacjentom.

Profesor Michal Zembala przez wiele lat pracował w Zabrzu, gdzie zdobywał doświadczenie i rozwijał swoje umiejętności. W latach 2018-2022 pełnił funkcję Koordynatora Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia w SCCS. To właśnie w tym okresie osiągnął rekordowe ilości wykonywanych transplantacji serca u dorosłych. Stanowi to niespotykany wcześniej i później sukces w polskiej transplantologii, co podkreśla jego niezwykłe umiejętności.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt