Procesja z relikwiami wyruszy z Żywca – Wierni przejdą do Sanktuarium w Rychwałdzie.

procesja z Żywca do Rychwałdu
foto. Diecezja Bielsko-Żywiecka

Diecezja Bielsko-Żywiecka jest jedną z pierwszych diecezji w Polsce, która będzie miała zaszczyt gościć relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. To wydarzenie odbędzie się 13 października na Żywiecczyźnie, a towarzyszyć mu będą msze święte oraz uroczysta procesja.

Historia Błogosławionej Rodziny Ulmów

Błogosławiona Rodzina Ulmów to symbol odwagi, miłości i wytrwałości w trudnych czasach. W okresie II wojny światowej, rodzina Ulmów z małej wsi Markowa w Polsce, ukrywała Żydów przed nazistami. To heroiczne i bezinteresowne działanie kosztowało ich życie. Dzięki ich poświęceniu i odwadze, udało się uratować dziesiątki ludzi.

Błogosławieni rodzice, Józef i Wiktoria Ulm, oraz ich czwórka dzieci – Stanisława, Barbara, Władysław i Franciszek, zostali beatyfikowani przez papieża Jana Pawła II w 2003 roku. Ich historia stała się symbolem ludzkiej odwagi i miłości bliźniego. Teraz ich relikwie będą miały okazję odwiedzić Diecezję Bielsko-Żywiecką.

Relikwie na Żywiecczyźnie

W dniu 13 października, relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów trafią na Żywiecczyznę. To wydarzenie jest oczekiwane z niecierpliwością przez wielu wiernych. Msze święte będą celebrowane w różnych miejscach na terenie diecezji, a uroczystości związane z relikwiami będą miały miejsce w Żywcu oraz w Sanktuarium w Rychwałdzie.

Procesja, która odbędzie się tego dnia, będzie jednym z najważniejszych momentów. Rozpocznie się spod kościoła Przemienienia Pańskiego w Żywcu i poprowadzi wiernych aż do Sanktuarium w Rychwałdzie. To symboliczne przejście jest okazją do modlitwy, refleksji i oddania czci Błogosławionej Rodzinie Ulmów.

13.10.2023, piątek,
Parafia Narodzenia NMP w Żywcu
6.15, 7.00 Msze św. w konkatedrze z uczczeniem relikwii,
9.00 Msza św. i Droga Krzyżowa w kościele św. Krzyża z uczczeniem relikwii.

Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej
16.30 Procesja z relikwiami spod kościoła Przemienienia Pańskiego w Żywcu do Sanktuarium w Rychwałdzie,
17.40 wprowadzenie relikwii,
18.00 Różaniec fatimski.
19.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla, procesja, indywidualne uczczenie relikwii. w 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt