Problem zdrowia psychicznego wśród dzieci – rusza projekt ,,ZaJaki”.

projekt ZaJaki Bielsko Biała

Uczniowie ze szkół w powiecie bielskim: podstawowych i średnich wezmą udział w bielskim projekcie ZaJaki, dotyczącym zdrowia psychicznego. Starosta Andrzej Płonka podpisał w tej sprawie porozumienie z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim.

Projekt ZaJaki W Bielsku-Białej

Projekt ZaJaki zwraca uwagę na problem pogarszającego się zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Zjawisko to nasiliło się po miesiącach nauki zdalnej i pandemii COVID-19. Jest on także reakcją na falę samobójstw wśród nieletnich w kraju. Projekt wspiera Kasia Nosowska, Piotr Rubik, Andrzej Krzywy.

projekt ZaJaki
projekt ZaJaki

Oddział psychiatryczny w szpitalu pediatrycznym został powiększony o 30 łóżek, jak mówi Starosta Płonka – Wszystkie są stale zajęte…

W tym roku w Bielsku Białej ruszyła 2 odsłona Zajaków pod hasłem “Reaguj na hejt”. W poprzednim roku projekt nosił nazwę ,,Dbam o siebie”, Wzięło w niej udział 10tys uczniów.

 „W tej pierwszej edycji, do której przystępuje również starostwo powiatowe, chodziło o samoakceptację, akceptowanie siebie – wszystkich swoich wad i zalet, uświadamianie dzieciom, że wszyscy jesteśmy różni i to, że jesteśmy inni, to jest benefit, a nie problem” – mówił podczas podpisania porozumienia prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Filmik UM Bielsko-Biała z podpisania porozumienia:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt